Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi Sertifika Programı

berra-sertel-yin-yoga-egitmenlik-egitimiBerra Sertel ile YOGA ALLIANCE onaylı YİN YOGA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ
Mind Body Türkiye’nin 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Paul Grilley’in de üstadı olan Yin Yoga Sanatını keşfeden Paulie Zink’in temel öğretileri üzerine kurulu bireğitim programıdır. Bu eğitim Yin ve Yang Yoga pratiğinizi içselleştirmek adına önemli bir temel oluşturacaktır. Yin Yoga Sanatını yakından tanımak, uygulamanızı geliştirmek ve eğitmenlik yapabilmeniz adına size sınırsız kapılar açacaktır. Bununla birlikte yoğun eğitim sürecinde bedendeki Yin ve Yang dengesi hissedilir şekilde uyanarak kişinin bedensel ve zihinsel gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır. 

Yin Yoga Eğitmenlik Eğitim Programının İçeriği:
* Yin & Yang Asana Uygulamaları
* Yin Yogada Akış Uygulamaları
* Yin Yogada Psiko-Terapi
* Taoizm felsefesi ve 5 Element
* Meridyenler ve Sağlığımızla İlişkisi
* Çakralar, Meditasyon, Nefes Çalışmaları
* Yoga Anatomisi, Düzeltmeler ve sıkça görülen sakatlıklar
* Ders Verme Uygulamaları

 

Eğitim Tarihleri:
1.buluşma : 19-20 Nisan 2014
2.bulusma : 03-04 Mayıs 2014
3.bulusma : 17-18 Mayıs 2014
4.bulusma : 24-25 Mayıs 2014
5.bulusma : 31-01 Mayıs/ Haziran 2014
6.bulusma : 21-22 Haziran 2014
7.bulusma : 28-29 Haziran 2014
8.bulusma : 05-06 Temmuz 2014
İnziva : Tarih ve yer bilgisi ayrıca bildirilecektir.

Buluşmalar; Cumartesi/Pazar 13:30- 19:30

Eğitimi tamamlayan öğrenciler için Temel Yoga dersi verebilmek üzere ek eğitim modülleri hazırlanacaktır.

Fiyat Opsiyonları:
2.900 TL – Tek Seferde Nakit Ödeme
3.200 TL – İki taksit
3540 TL – Üç Taksit

Eğitmen BERRA SERTEL Hakkında:
Uluslararası akreditasyon kurumu olan Yoga Alliance’a kayıtlı Berra Sertel, hem Yin hem de Yang Yoga eğitmenlik eğitimleri veriyor. Yoga dünyasına yeni ve değerli yoga eğitmenleri kazandırmaya hizmet ediyor. Yoga camiasının pek çok deneyimli ustası ile çalışan Berra, Paulie Zink, Sarah Powers, Zeynep Aksoy ve Hart Lazer gibi isimlerle çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Berra, derin anatomi bilgisi ile bedeni nasıl iyileştireceğini çok iyi biliyor. Yogada temel bilgileri güçlü tutarak, her tarz Yogayı, her insanın rahatlıkla yapabileceğini savunuyor. Derslerinin motivasyonel ve cesaret veren tarzı, herkese farklı deneyimlerin kapısını açıyor. Yin Yoga’nın daha fazla insanın hayatına girdikçe günlük hayatı kolaylaştıracağına inanıyor. Yin Yoga alanında şifalı enerjisi, derin anatomi, çakra ve enerji meridyenleri bilgisi ile bambaşka bir deneyim sunuyor. Berra Sertel, Doğu ve Batı anatomi öğretilerini sentezleyen ve dünyaca ünlü Taoizm ustası Mantak Chia’dan zihin, ruh ve beden birleşiminde ortaya çıkan şifa enerjisini kişisel Yoga uygulamasında nasıl kullanacağımıza dair aldığı eğitimler sayesinde, Tao Yoganın insanlar üzerindeki olumlu ve hızlı etkisini deneyimlediği için, Hatha ve Vinyasa derslerini Tao akışları ile harmanlıyor.

Kayıt olmak için Mind Body Türkiye Nişantaşı Stüdyomuza uğrayabilir veya 0 212 232 77 01 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.