Sevgi Baraz

sevgi-baraz-yoga-bodyfitturkiye-namasteSevgi, 2007 yılında Yoga ve Pilates ile tanıştı.
Bedenindeki rahatlama, zihinde ve duygularında yarattığı dinginlik bu iki egzersiz disiplinine olan merakını arttırdı. Bu konulara yönelmek istedi. Ancak hayatın akışını takip etmeye karar verip, öncelikle bedeni daha iyi tanımak ve şifalandırmak için Derin Bağ Doku Masajı Eğitimi aldı. Bu eğitim, anatomi bilgisinin derinleşmesini sağlarken, bedeni rahatlatan ve şifalayan dokunuşları öğrenmesiin de temelini oluşturdu.
Sevgi, bugün verdiği Yoga derslerinde bu dokunma teknikleri ile derslerini farklılaştırıyor.

İlk Yoga eğitimi 2012 yılında Cindy Lee ile Restoratif Yoga eğitimi oldu. Hemen ardından, Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Eğitimenlik Eğitimi ve 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenllik Eğitimlerini tamamladı.
Bedene, duygulara ve ruha şifa vermek amacıyal, her daim kendini geliştirme hevesi devam etti. Bu yolda, Reiki 1 ve Reiki 2 Eğitimleri alarak, Reiki uygulayıcısı oldu. Yoga derslerinde, enerjisel çalışmalar yaparak derslerinde farklı deneyimler sunmaya devam ediyor.

Sevgi, derslerinde samimi bir yaklaşımla, yakınlık kurmayı; öğrencilerinin bedensel yapılarını çok iyi gözlemleyerek onlara destek olmayı, öğretmeyi ve paylaşmayı çok seviyor.
Hayatta en çok sevdiği şeyi, öğrenmek olarak tanımlıyor ve öğrendiklerini, derslerinde paylaşmak için kalbinde büyük bir motivasyon taşıyor.