Selin Gizem Bozkurt

selinSelin, yogayla 2008 yılında tanıştı. Girdiği ilk dersten sonra yoganın hayatında bir şekilde hep kalacağını biliyordu ve ne araya giren aralar ne de geçirdiği sakatlıklar yogayla olan ilişkisini olumsuz etkilemedi. Hatta her seferinde matına dönmek onu zihinsel ve fiziksel iyileştiren bir etkiye sahip oldu.

Bilgisini derinleştirmek için 2011 yılında Alexis Gulliver ile Yoga Alliance sertifikalı 200 saatlik Vinyasa Yoga eğitmenlik eğitiminin ardından 2012 senesinde de Ürün Kurtiç ile Yoga Alliance sertifikalı 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik eğitimini ve son olarak da 2014 senesinde de Hart Lazer ile Yoga Alliance sertifikalı 100 saatlik Eğitmenlikte İleri Seviye eğitimini tamamladı.

Bunun dışında Türkiye’de derslerine katıldığı bir çok değerli eğitmenin yanı sıra Yogeswari, Chuck Miller, Darby&Joanne, Hamish Hendry, Cyndi Lee ve Richard Freeman gibi dünya çapında bilinen ustalarla çalışma fırsatı oldu. Richard Freeman’ın yeri kendisi için ayrı, kitabı The Mirror of Yoga başucu kitabı, ve kitabın ilk cümlesi her zaman için en etkileyici cümlelerden biri: “Yoga starts with listening.”

Selin’in tek isteği nefes aldığı sürece içindeki “yogaşkı”nı paylaşmaya devam etmek.

yuzdeyuzorganik.blogspot.com / ig: yuzdeyuzorganik