Pilates Eğitmenlik Programı - Hafta içi Gündüz Sınıfı

bodyfit-pilates-egitmenlik-programiPilates eğitmeni olmak ciddi bir iş.
İnsan bedeni üzerinde bir değişim yaratmak, insan sağlığına dokunmak ciddi bir sorumluluk!
Herkes Pilates öğrenebilir.
Ancak Pilates öğretmek için, kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor.

Bu nedenle, BodyFit Türkiye’nin Pilates Eğitmenliği Programı, çok kapsamlı bir maraton.
Sadece Pilates’i değil, eğitmenliğe dair tüm sırları keşfettiğiniz bir süreç!

Eğitmenliğini BURCU VURKAÇ’ın yapacağı yeni dönem Pilates Eğitmenlik Programı hafta içi gündüz sınıfı için kayıtlarımız açıldı.
Haftasonu sınıfı için detayları buradan görebilirsiniz.

Süre: 2 ay (Mayıs & Haziran 2015)
Önkayıt için: BodyFit Türkiye Nişantaşı stüdyomuza 0 212 232 77 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Programın İçerik Dağılımı
Anatomi ve Hareket Bilimi
Pilatese Hazırlık ve Temel Kavramlar
MAT Pilates
* MODUL 1: Başlangıç Seviye
* MODUL 2: Orta ve İleri Seviye
* Ek malzeme Kullanımları
REFORMER
* MODUL 1: Başlangıç Seviye
* MODUL 2: Orta ve İleri Seviye
* Ek malzeme Kullanımları
Eğitmenlik Dersleri
* Diksiyon Dersi
* Potansiyel Bedensel Rahatsızlıklar ve Çözümleri
– Bel Fıtığı
– Boyun Fıtığı
– Skolyoz
– Diz Problemleri ve diğer rahatsızlıklar
* Kişisel Gelişim Uygulamaları
* Ders Tasarlama Prensipleri
* Eğitmenlik Stili ve İletişim
* Pazarlama Bilgisi
UYGULAMA DERSLERİ
* Derse Katılım (10 ders)
* Mat Pilates Ders Gözlem (10 ders)
* Reformer Ders Gözlem (10 ders)
* Mat & Refomer Pekiştirme Uygulamaları (10 saat)
* Kendi Dersini Verme Uygulaması (30 ders)

Eğitim buluşma gün ve saatleri:
Teori dersleri: Her Çarşamba saat 09:00 – 17:00 arası yapılacaktır.
Uygulama dersleri: Program döneminde, Uygulama 1&2 dışında kalan uygulama dersleri için gerekli planlama, Nişantaşı stüdyo programına bağlı olarak katılımcı tarafından yapılabilme esnekliğine sahiptir.
Teorik ve Uygulama Dersleri:
Teorik 1:
 13 Mayıs 2015 Çarşamba
Teorik 2: 20 Mayıs 2015 Çarşamba
Teorik 3: 27 Mayıs 2015 Çarşamba
Teorik 4: 3 Haziran 2015 Çarşamba
Uygulama 1: 8 Haziran 2015 Pazartesi (09:00 – 14:00)
Teorik 5: 10 Haziran 2015 Çarşamba
Teorik 6: 17 Haziran 2015 Çarşamba
Uygulama 2: 22 Haziran 2015 Pazartesi (09:00 – 14:00)
Teorik 7: 24 Haziran 2015 Çarşamba

FİYAT OPSİYONLARI:
Tek seferde nakit ödeme: 4.000 TL
2 taksit: 5.000 TL
3 taksit: 5.700 TL

Programa Katılım Koşulları:
• 18 yaşını doldurmuş olmak
• En az üniversite mezunu veya öğrencisi olmak
• Herhangi bir sağlık engeli bulunmamak

Bu Programa Kimler Katılabilir?
• Pilates eğitmeni olmak isteyenler
• Pilates yapmayı çok sevip, bedenini daha iyi tanımak isteyenler
• Pilatesi hobi olmaktan çıkarıp, profesyonel kariyeri yapmak isteyenler
• Kendi Pilates uygulamasında uzmanlaşmak isteyenler
• Öğrenmeyi sevenler

Eğitmen BURCU VURKAÇ Hakkında
Eğitmenimiz Burcu Vurkaç, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu. Profesyonel kariyeri Doğuş Otomotivde başlayıp, uzun yıllar Turkcell’de Pazarlama alanında devam etti.Turkcell’de çalıştığı dönemde, Pilates eğitmenliğini de hayatına aldı. 2007 yılından beridir profesyonel olarak dersler veriyor.
Çok farklı bir eğitim altyapısından geldiği için, bedenin çalışma dinamiklerini öğrenmek, farklı tarzlarda, farklı uygulamaları deneyimlemek için dünya çapında ustalardan sayısız eğitim aldı. Her tür Pilates metodu üzerine (Stott Pilates, Peak Pilates, Balanced Body, The Pilates Coach, Romano’s Pilates..) çalıştı. Bu geniş birikim, Pilates derslerinde kendini fazlasıyla hissettiriyor, derslerinin başarısını arttırıyor. Bu nedenle Pilates Eğitmenlik Programı kapsamında tüm bu geniş altyapıyı öğrencileri ile paylaşıyor.
2011 yılında ‘Burcu ile Pilates‘ isimli TV Programını yaptı. (Bakınız: http://www.youtube.com/burcuv)
Burcu aynı zamanda Yoga üzerine de uzmanlaştı.
İngiltere’deki Wales Üniversitesi’nden aldığı Astroloji uzmanlığı ile birleşen Yoga uzmanlığı, Astro-Yoga disiplini sentezlemesini ve çok farklı deneyimler yaşatan dersler yaratmasını sağladı.
Yıllar içinde İstanbul’da farklı farklı pek çok merkezde dersler vermiş olan Burcu, artık tüm derslerini kurucusu olduğu BodyFit Türkiye’de veriyor.

Sık Sorulan Sorular
Bu programın, diğer programlardan farkı nedir?
* En kapsamlı içeriğe sahip olması sayesinde, tek eğitimle, tam donanımlı eğitmenler yetiştirmesi
* Yalnızca Pilatesi değil, aynı zamanda eğitmen olmayı öğretmesi
* Yoğun anatomi temeli üzerine kurulu olması
* Sadece teori değil, yoğun uygulama ve gözlem içermesi dolayısıyla pekiştirme ve uzmanlaşma fırsatı sunması
* Öğrenmeye ve öğretmeye kalbini adamış, hayatının yönünü Pilates ile tamamen değiştirebilmiş, Burcu Vurkaç hocamız tarafından verilmesi

Çok uzun bir Pilates geçmişim yok. Ben de bu programa katılabilir miyim?
Eğitim programımız, sıfırdan başlayarak donanımlı bir eğitmen olmaya giden zengin bir içerikten oluşuyor. Pilatese dair A’dan Z’ye her şeyi öğretiyoruz. Ancak programda rahat ilerleyebilmeniz için, programa başlamadan önce mutlaka bir Pilates geçmişiniz olmasını bekliyoruz. Bunun için, eğitim programı öncesinde stüdyomuzdaki derslere katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Anatomi ve/veya Hareket Bilimine dair hiç bir bilgim yok. Bu benim eğitmen olmamı engeller mi?
Bedensel eğitim veren bir kişin, insan vücudunun tüm parçalarına ve çalışma sistemlerine dair derin bir bilgi birikimi olması gerektiğini düşünüyoruz. Eğitmenimiz Burcu Vurkaç’ın son derece donanımlı olduğu bu alan, programımızın bel kemiğini oluşturuyor. Eğitim sürecinde, anatomi alanında uzman eğitmenimiz Neval Aras Sertoğlu tarafından verilen temel anatomi eğitimi ve Burcu hocamız tarafından verilen Pilates anatomi eğitimi oldukça kapsamlı. Dolayısıyla, eğitim sürecini tamamladığınızda, bu konuda gayet donanımlı olmanızı bekliyoruz.
Bugüne kadar hiç eğitmenlik eğitimi almadıysanız, temel kas grupları ve iskelet sistemi hakkında bilgi edinerek eğitime başlamanızı tavsiye ediyoruz. Eğitime kayıt olmanızla beraber kaynak kitap önerilerini alabileceksiniz.

Programın tamamına katılmadan, sadece bir kısmını satın alabilir miyim? Programımızda Pilates’e dair farklı pek çok modül var. Bunun dışında da oldukça kapsamlı anatomi, kişisel gelişim, pazarlama, iletişim ve uygulama dersleri mevcut. Amacımız sadece Pilates’i öğretmek değil, tam donanımlı eğitmenler yetiştirmek. Program sürecinde gelişiminiz, Burcu Vurkaç ve asistan eğitmenler tarafından devamlı takip ediliyor ve size geri bildirimler veriliyor. Tüm bu nedenle programımızı kısımlara ayırabilme gibi bir imkanımız bulunmuyor.

Eğitimden sonra nasıl iş bulacağım?
Eğitim sürecinde başarı ile ilerleyen mezunlarımızın bir bölümünü BodyFit Türkiye ekibine katmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, eğitim içeriğimiz, standartların çok üzerinde ve kapsamlı oluyor.
Bodyfit Türkiye olarak, Pilates eğitmeni yetiştiren bir kurum olduğumuz için, her gün kişi ve kurumlardan eğitmen talebi alıyoruz. Öncelikli hedefimiz, mezunlarımızın yönlendirmelerini yapmak oluyor.
Bir yandan da, hiç bir eğitim programının sizlere iş garantisi sunmadığının farkında olmalısınız. Mezuniyetiniz sonrasında, başvuracağınız yerler, sizlerden bir deneme dersi talep edebilir ve bu derste ne kadar donanımlı olduğunuzu anlamaya çalışabilir. Dolayısıyla, işe giriş sürecinizin, sizin eforunuzu da gerektirdiğini bilmelisiniz.

Sertifikanın kapsamı nedir?
BodyFit Türkiye tarafından verilen Mat& Reformer Pilates Eğitmenlik Programı Başarı Belgesi programı (teori, uygulama ve sınav) başarıyla tamamladığınızı ifade eden bir belgedir. Nasıl, hiç bir okul diplomasının kurumlar üzerinde yaptırımı yok ise, alacağınız belgenin de hiç bir kurum üzerinde bir yaptırımı bulunmamaktadır. Her kurum, kendi işe alım standartlarını, kendisi belirlemektedir. BodyFit Türkiye tarafından verilen başarı belgesi, devlet onaylı, resmi bir belge değildir. Türkiye’de, Cimnastik Federasyonu tarafından verilen sertifika dışında, hiç bir belgenin devlet onayı yoktur.

MEZUNLARIMIZ NELER DEDİLER?

ozlem-hoscanÖzlem Hoşcan:
Bundan bir kaç ay önce, “Pilates eğitmenliği” gibi bazı insanlara delice görünen bir karar aldığımda, oturup düşündüm; öğrenmem gereken şeyler ne, en iyi bilmem gerekenler neler diye…
Öyle ya, 16 yıldır pazarlama iletişimi ve marka yönetimi ile yatıp kalkmış, pilatesi sevmiş ama daha çok arada sırada “egzersiz” olarak yapmış olmanın dışında hayatıma pek de fazla sokmamış bir profesyoneldim. Üstelik yapılan yanlış yönlendirmeler ya da eğitmen tarafından iyi gözlemlenmediğim için geçmişte yaşadığım bazı sakatlıklarım da vardı. Dolayısıyla, kendime ısmarladığım bu yeni hayatta, “eğitmen” gibi sorumluluğu yüksek bir sıfat taşıyacaksam, layıkı ile yapmak için işin sadece pratiğini ve akış bilgisini değil, detaylarını ve anatomisini de bilmem ve bu alanda derin bir bakış açısı edinmem gerektiğinin de farkındaydım.
Araştırdım… Ve eğitmenlik veren pek çok kurumun içinde, yolum, gerek eğitimin benzerlerinden ayrışan kapsamlı içeriği, gerekse bu alandaki bilgi ve tecrübesi ile ciddi fark yarattığını gördüğüm Burcu Vurkaç ile kesişti.
BodyFit Türkiye ile tanışmak, Pilates Eğitmenliği gibi “havalı” ve ama sorumluluğu yüksek bir işin eğitimini Burcu Vurkaç gibi tecrübeli, bilgili ve daha da önemlisi işini yaparken kalbini ortaya koyan birinden almak, evrenin ve akışın kararımı desteklediğini gösteren bir işaretiydi sanırım : )
Sürekli gelişime ve değişime inanan biri olarak, kendime va hayatıma bugüne kadar pek çok farklı alanda yatırımlar yaptım ve diyebilirim ki Pilates Eğitmenliği için BodyFit Türkiye – Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Eğitimi yaptığım en iyi yatırımlardan, aldığım en iyi kararlardan biriydi.
Eğitim sonunda kendimi donanımlı, bilgili ve kendinden emin hissetmemi sağlayan; yoğun, yorucu ve ama sıcacık, enerjik, harika bir eğitimdi! Kattıklarınız için teşekkürler!

duygu-sevincDuygu Sevinç:
Tesadüfen bulduğum ve öğrenci olarak başladığım BodyFit Türkiye, bana pilatesi o kadar sevdirdi ki ‘Mutlaka eğitimini almalıyım!’ dedim.
Bildiğim, güvendiğim, sevdiğim bu yerden başka nerede olabilirdi ki bu?
Pilates yanlış yapıldığında sakatlanmalara çok açık bir ortam yaratıyor. BodyFit’teki hocaların dersteki dikkati ve ilgileriyle verdikleri güven, bu eğitimin kapsamını ve başarısını göstermeye yetiyor.
Biz bu eğitimde konuştuk, öğrendik ve bol bol güldük, eğlendik 🙂
Bana yapmayı sevdiğim bir hobimi, iş olarak yapma olanağı kazandırmasının yanında, böyle stresli bir senede bana rahatlamak için kaçacağım bir yer oldu hep BodyFit.
Stüdyo artık iyice evim oldu benim. Oradaki herkes ailemden yakın oldu bana. Kızgın, üzgün, mutsuz olduğum her zamanımda kurtarıcım oldu. İçeri girerken bütün olumsuzlukları unutturdu.
Öğrendiğim bilgilerinse bana kattıkları ölçülemez. Diğer eğitimler gibi sadece hareket bilgisi değil, iyi bir eğitmen nasıl olunur onu öğretti.
Burcu Hocamızın emeğine, güler yüzlülüğüne, bizim ‘en iyisi’ olmamız için uğraşmasına, yaptığı her şeye minnettarım.
Yardımlarıyla, konuşmalarıyla, yorumlarıyla, davranışlarıyla, varlığıyla hayatımı böyle güzel değiştiren bu melek gibi insana hayranlığım hiç eksilmeyecek.
Onun sayesinde, bildikleriyle kendine güvenen, eğitim süresince ‘eğitmenliği’ de tatmış bir ekip daha mezun oldu. Her şey için sonsuz teşekkürler!

tuba-erenler-kavzanTuba Erenler Kavzan:
Bugüne kadar kendim için yaptığım en değerli yatırım… Kendim için aldığım en değerli hediyedir bu eğitim programına katılmak.
Eğer “İyi bir pilates eğitmeni olmalıyım ya da pilatesi en doğru şekilde yapmalıyım.” diyorsanız, kesinlikle en doğru adres burası.
Stüdyo eviniz gibi sıcacık.
Karşınızda özveriyle sizin için çabalayan, üzülen, sizin başarınızla mutlu olan ve sahip olduğu tüm bilgiyi, deneyimlerini paylaşabilmek, aktarabilmek için uğrasan değerli bir insan var.
Program sonunda artık almak istediğim kararları daha rahat alabiliyorum. Çünkü artık pilates alanında kendime güveniyorum ve bunu da değerli hocamız Burcu Vurkaç’a borçluyum. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

neslihan-bakırcıNeslihan Bakırcı:
Tüm etiketlerin kapıda bırakılıp pilates ve yoga yapmak isteyen insanların buluştuğu, enerjisi yuksek bir studyo düşünün.

Sonra, kapsamlı bir egitim programı ve bir şeyler ogrenmeniz icin çabalayan insanlar düşünün.
Bu stüdyoyla tanışıp eğitime dahil oldugum icin kendimi cok sansli hissediyorum.
Bedenimi kesfetmemi sagladi.
Ogretilen her seyin farkindaligimi artirdigini gormekse harika bir duyguydu.
Artık bi görevim var. Öğrendiklerimi insanlarla paylasmak.
Bu duyguyla tanışmamı sağlayan sevgili Burcu Vurkaç’a ve diğer tüm eğitmenlere çok tesekkur ediyorum!
Birlikte güzel bi yolculuğa çıktık. Yollar uzun, biz heyecanlı.

 

ece-yilmaz-sanliEce Yılmaz Şanlı:
Benim için tamamiyle bir dönüm noktası oldu BodyFit Türkiye ve Burcu Vurkaç.

Aslında müzik eğitimi almış fakat son üç yıldır finans, muhasebe işlerine dalmış ve bu noktada kendimi oturtamadığım bir dönem içerisinde biri olarak, pilates tutkumun peşinden gidip, ”Ben bunu yapmalıyım.” diyerek eğitmenlik araştırlamarına girdiğim sırada çıktı karşıma bu güzel, enerjisi yüksek, mutlu yer ve Burcu Vurkaç…
Burada bir saat geçirdikten ve Burcu ile yüzyüze konuştuktan sonra kararımı vermiştim burada olmak istediğime.
Burada hem en zorlayıcı hem de en keyifli 4 ayımı güzel ve sıkı eğitimle, bedenimin ve hayatın farkına vararak geçirdikten sonra diyorum ki; bu mutluluk ve farkındalıklar için tüm kalbimle TEŞEKKÜRLER…

nazli-ozgehan-kocakNazlı Özgehan Koçak:
Bu eğitime katılma kararım hayatımda vermiş olduğum en doğru karardı ve hayatımda ki bir dönüm noktasıydı bu. Eğitime başladığım ilk günden beri “Evet, olmam gereken yer burasıymış!” dedim. Her geçen gün kendimi daha da mutlu hissettim. Eğitim süreci içerisindeki gözlem derslerimiz ve ders verme uygulamalarımız kendimizi geliştirmemiz adına bizim için harika bir olanaktı.Olabilecek en iyi “Pilates Eğitmenlik Programı”na katıldığıma eminim. Burcu Hoca’nın hepimize olan ilgisi, yakınlığı, enerjisi ve ders anlatışı bir harika. Pilatesi hem A’dan Z’ye öğrenerek donanımlı bir eğitmen olmak, hem de eğitim sürecinde kendinizi evinizde gibi sıcak bir ortamda hissetmek istiyorsanız; kesinlikle Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programı’na katılmalısınız. Hayatımda ki bu mükemmel değişime adım atmamı sağladığı için Burcu Hoca’ya sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

ceren-cosarCeren Coşar:
Bu eğitimin bana en başta kazandırdığı şey, kendime güvenim oldu!
Hayatımın zor ve nereye gideceğini bilmediğim bir döneminde aldım bu eğitime katılma kararını. Eğitimin ilk gününde de sınıfta şunu söylemiştim kendimi tanıtırken: “İlk defa olmam gereken yerde, gerçekten yapmak istediğim şeyi yapıyorum.”
Eğitim sürecinde zaman zaman zorlansam da, bu güzel yolda ilerleme kararımı hiç bir şey değiştiremedi.
Bu eğitimi aldım ve şunu gördüm: 3 ay önce hiçbir şey bilmezken, 3 ay sonra, şimdi bir eğitmen oldum ve bunu söylerken içime sinerek söylüyorum.
Burcu hocamızın ilk gün dediği gibi: “Zoru başardık ve hiç bir şeyin imkansız olmadığını gördük.”
Bunun için Burcu Hocama ve güzel ekibimizdeki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

aysegul-kaymakAyşegül Kaymak:
Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programına katıldıktan sonra, hayatımda gerçekten yeni bir dönemin başladığını hissettim.

Eğitime başladığım ilk günden itibaren, gerek bedenen, gerek ruhsal ve manevi boyutta pozitif anlamda gelişmeler yaşadım.
Burcu Vurkaç’ın disiplini ve ruhsal omurgamızı ayakta tutma çabası ile beraber yepyeni bir sayfa açtım.
Artık gözümde hayat daha pozitif ve yeşil. Hayata karşı daha saygın bir duruş edindim.
Teşekkürler Burcu Vurkaç ve BodyFit Türkiye ekibi!

 

handan_DanisHandan Danış:
Bedenimdeki, ruhumdaki farkındalığı, yaşamımda pozitifliğe çevirmemde en büyük etkendir bu eğitim programı.
İnsan bedenini hem fizyolojik hem anatomik olarak ele alıp, kendi bedeninin üstündeki değişimi kendi gözlerinle an be an yaşıyorsun! Bundan çevrendekilerde nasibini alıyor. Çünkü sürekli öğretmek istiyorsun. Sürekli yapmak, sürekli anlatmak…
Piyasadaki eğitim programlarının içinde, bu denli kapsamlı bir eğitim fırsatı kesinlikle yok!
Araştırıp görebilirsiniz gerçekten.
Pilatesi öğrenmek istiyorsan, yaşamak ve yaşatmak istiyorsan doğru adrestesin!

 

nazli-savas-180x180Nazlı Savaş:
Siz de benim gibi, ”Beden, Anatomi ve Pilatese dair detaylı ve dogru bilgiyi öğrenmek istiyorum” diyenlerdenseniz bu fırsatı kacırmayın derim.
”Burcu Vurkac ile Pilates Eğitmenliği” hayatımda çok sey degiştirdi. Sadece Pilates değil, yaptığım ders pratikleri, aldıgım diksiyon dersi, edindiğim tecrübeler hayatımda bir cok noktaya dokundu.
Hayatınıza değer katacak altın bileziğinizi kolunuza takmak için bu fırsatı kaçırmayın.
”İyi ki yapmışım” diyeceğinize garanti veriyorum!

 

 

muge-baser-180x180Müge Başer:
Kendime yaptığım en güzel yatırım sanırım pilatesin ”A”dan ”Z”ye öğretildiği, öğrenildiği ve deneyimlendiği ‘Burcu Vurkaç ile Mat ve Reformer Pilates Eğitmenlik Programı’ oldu.

Bedenime olan bilincim arttı.
Hayata olan farkındalığım değişti.
Bunların sonucunda da zihinsel olarak koordinasyonumu arttırırken, stresimi azalttı.
Çok teşekkürler!

 

pınar-saffari-180x180

Pınar Saffari:
Pilates eğitimimin en güzel yanlarından biri gözlem ve staj dersleriydi.
Her zaman teoride öğrenmek pratikte iyi yapacağınız anlamına gelmiyor.
Asıl öğrenme o değerli gözlem ve staj derslerinde ve bu sadece burada var.
Ayrıca bu eğitimde sadece hareket öğrenmiyorsunuz.
Eğitmenliğe, hayata, bedene, kendinize dair çok şeyler keşfedip yaşamdaki farkındalığınızı da arttırıyorsunuz.
Güzel arkadaşlıklarla, pozitif enerjiyle dolu derslerle geçen “iyi ve derin” bir eğitim istiyorsanız hiç kaçırmayın derim.

 

gokce-isiltanGökçe Işıltan:
Pilates eğitmenliği için en kapsamlı eğitim, gözlem ve hatta staj fırsatlarının sağlandığı, stüdyonun adeta evimiz haline geldiği muhteşem donanımlı bir programdı.
Bu eğitim, kendime vermiş olduğum en değerli hediyeydi.
İlkelerinden ödün vermeden, sonsuz tatlılığıyla eğitim süresince bizi hep bir adım daha ileri taşımak için çaba sarfeden değerli hocam Burcu’ya ve bu süreci paylaştığım bütün arkadaşlarıma kocaman sevgiler ve teşekkürler.

 

dilan_arasDilan Aras:
Benim için bir mutluluk projesi olarak adlandırabilirim eğitim sürecini.
Farklı yönlerden kendimi keşfetmemin yanında edindiğim yepyeni enerjinin hayatıma ve etrafıma yansıması oldukça pozitif hem de mutlu edici.
Renkli bir yelpazede yeni arkadaşlar, çok yoğun bir dönem, bilgi yüklemesi, zorlu fiziksel aktiviteler, disiplinli bir eğitim programı çok da keyifli aktı.
Bana kazandırdıklarının yanında benden götürdükleri de oldu tabi: 10kg ve 10cm gibi!
Her şey için çok teşekürler!

Sorularınız ve kayıt olmak için BodyFit Türkiye Nişantaşı stüdyomuza uğrayabilir veya 0 212 232 77 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.