Pilates Eğitmenlik Programı – Ekim 2014

burcu-vurkac-pilates-egitmenlik-programi_resizePilates eğitmeni olmak ciddi bir iş.
İnsan sağlığına dokunmak, insan bedeni ile uğraşmak ciddi bir sorumluluk!
Herkes Pilates öğrenebilir. Ancak Pilates öğretmek için, kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor.
Bu nedenle, BodyFit Türkiye’nin Pilates Eğitmenliği Programı, çok kapsamlı bir maraton.
Sadece Pilates’i değil, eğitmenliğe dair tüm sırları keşfettiğiniz bir süreç!

Burcu Vurkaç hocamızın eğitmenliğinde Ekim 2014’te tekrar başlayan bu maraton, Şubat ayında mezunlarını verdi.

Pilates Eğitmenlik Programından Kareler:

MEZUNLARIMIZ NELER DEDİLER?

ozlem-hoscanÖzlem Hoşcan:
Bundan bir kaç ay önce, “Pilates eğitmenliği” gibi bazı insanlara delice görünen bir karar aldığımda, oturup düşündüm; öğrenmem gereken şeyler ne, en iyi bilmem gerekenler neler diye…
Öyle ya, 16 yıldır pazarlama iletişimi ve marka yönetimi ile yatıp kalkmış, pilatesi sevmiş ama daha çok arada sırada “egzersiz” olarak yapmış olmanın dışında hayatıma pek de fazla sokmamış bir profesyoneldim. Üstelik yapılan yanlış yönlendirmeler ya da eğitmen tarafından iyi gözlemlenmediğim için geçmişte yaşadığım bazı sakatlıklarım da vardı. Dolayısıyla, kendime ısmarladığım bu yeni hayatta, “eğitmen” gibi sorumluluğu yüksek bir sıfat taşıyacaksam, layıkı ile yapmak için işin sadece pratiğini ve akış bilgisini değil, detaylarını ve anatomisini de bilmem ve bu alanda derin bir bakış açısı edinmem gerektiğinin de farkındaydım.
Araştırdım… Ve eğitmenlik veren pek çok kurumun içinde, yolum, gerek eğitimin benzerlerinden ayrışan kapsamlı içeriği, gerekse bu alandaki bilgi ve tecrübesi ile ciddi fark yarattığını gördüğüm Burcu Vurkaç ile kesişti.
BodyFit Türkiye ile tanışmak, Pilates Eğitmenliği gibi “havalı” ve ama sorumluluğu yüksek bir işin eğitimini Burcu Vurkaç gibi tecrübeli, bilgili ve daha da önemlisi işini yaparken kalbini ortaya koyan birinden almak, evrenin ve akışın kararımı desteklediğini gösteren bir işaretiydi sanırım : )
Sürekli gelişime ve değişime inanan biri olarak, kendime va hayatıma bugüne kadar pek çok farklı alanda yatırımlar yaptım ve diyebilirim ki Pilates Eğitmenliği için BodyFit Türkiye – Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Eğitimi yaptığım en iyi yatırımlardan, aldığım en iyi kararlardan biriydi.
Eğitim sonunda kendimi donanımlı, bilgili ve kendinden emin hissetmemi sağlayan; yoğun, yorucu ve ama sıcacık, enerjik, harika bir eğitimdi! Kattıklarınız için teşekkürler..!

tuba-erenler-kavzanTuba Erenler Kavzan:
Bugüne kadar kendim için yaptığım en değerli yatırım… Kendim için aldığım en değerli hediyedir bu eğitim programına katılmak.
Eğer “İyi bir pilates eğitmeni olmalıyım ya da pilatesi en doğru şekilde yapmalıyım.” diyorsanız, kesinlikle en doğru adres burası.
Stüdyo eviniz gibi sıcacık.
Karşınızda özveriyle sizin için çabalayan, üzülen, sizin başarınızla mutlu olan ve sahip olduğu tüm bilgiyi, deneyimlerini paylaşabilmek, aktarabilmek için uğrasan değerli bir insan var.
Program sonunda artık almak istediğim kararları daha rahat alabiliyorum. Çünkü artık pilates alanında kendime güveniyorum ve bunu da değerli hocamız Burcu Vurkaç’a borçluyum. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

neslihan-bakırcıNeslihan Bakırcı:
Tüm etiketlerin kapıda bırakılıp pilates ve yoga yapmak isteyen insanların buluştuğu, enerjisi yuksek bir studyo düşünün.
Sonra, kapsamlı bir egitim programı ve bir şeyler ogrenmeniz icin çabalayan insanlar düşünün.
Bu stüdyoyla tanışıp eğitime dahil oldugum icin kendimi cok sansli hissediyorum.
Bedenimi kesfetmemi sagladi.
Ogretilen her seyin farkindaligimi artirdigini gormekse harika bir duyguydu.
Artık bi görevim var. Öğrendiklerimi insanlarla paylasmak.
Bu duyguyla tanışmamı sağlayan sevgili Burcu Vurkaç’a ve diğer tüm eğitmenlere çok tesekkur ediyorum!
Birlikte güzel bi yolculuğa çıktık. Yollar uzun, biz heyecanlı.

 

ece-yilmaz-sanliEce Yılmaz Şanlı:
Benim için tamamiyle bir dönüm noktası oldu BodyFit Türkiye ve Burcu Vurkaç.
Aslında müzik eğitimi almış fakat son üç yıldır finans, muhasebe işlerine dalmış ve bu noktada kendimi oturtamadığım bir dönem içerisinde biri olarak, pilates tutkumun peşinden gidip, ”Ben bunu yapmalıyım.” diyerek eğitmenlik araştırlamarına girdiğim sırada çıktı karşıma bu güzel, enerjisi yüksek, mutlu yer ve Burcu Vurkaç…
Burada bir saat geçirdikten ve Burcu ile yüzyüze konuştuktan sonra kararımı vermiştim burada olmak istediğime.
Burada hem en zorlayıcı hem de en keyifli 4 ayımı güzel ve sıkı eğitimle, bedenimin ve hayatın farkına vararak geçirdikten sonra diyorum ki; bu mutluluk ve farkındalıklar için tüm kalbimle TEŞEKKÜRLER…

nazli-ozgehan-kocakNazlı Özgehan Koçak:
Bu eğitime katılma kararım hayatımda vermiş olduğum en doğru karardı ve hayatımda ki bir dönüm noktasıydı bu. Eğitime başladığım ilk günden beri “Evet, olmam gereken yer burasıymış!” dedim. Her geçen gün kendimi daha da mutlu hissettim. Eğitim süreci içerisindeki gözlem derslerimiz ve ders verme uygulamalarımız kendimizi geliştirmemiz adına bizim için harika bir olanaktı.Olabilecek en iyi “Pilates Eğitmenlik Programı”na katıldığıma eminim. Burcu Hoca’nın hepimize olan ilgisi, yakınlığı, enerjisi ve ders anlatışı bir harika. Pilatesi hem A’dan Z’ye öğrenerek donanımlı bir eğitmen olmak, hem de eğitim sürecinde kendinizi evinizde gibi sıcak bir ortamda hissetmek istiyorsanız; kesinlikle Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programı’na katılmalısınız. Hayatımda ki bu mükemmel değişime adım atmamı sağladığı için Burcu Hoca’ya sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

ceren-cosarCeren Coşar:
Bu eğitimin bana en başta kazandırdığı şey, kendime güvenim oldu!
Hayatımın zor ve nereye gideceğini bilmediğim bir döneminde aldım bu eğitime katılma kararını. Eğitimin ilk gününde de sınıfta şunu söylemiştim kendimi tanıtırken: “İlk defa olmam gereken yerde, gerçekten yapmak istediğim şeyi yapıyorum.”
Eğitim sürecinde zaman zaman zorlansam da, bu güzel yolda ilerleme kararımı hiç bir şey değiştiremedi.
Bu eğitimi aldım ve şunu gördüm: 3 ay önce hiçbir şey bilmezken, 3 ay sonra, şimdi bir eğitmen oldum ve bunu söylerken içime sinerek söylüyorum.
Burcu hocamızın ilk gün dediği gibi: “Zoru başardık ve hiç bir şeyin imkansız olmadığını gördük.”
Bunun için Burcu Hocama ve güzel ekibimizdeki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

aysegul-kaymakAyşegül Kaymak:
Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programına katıldıktan sonra, hayatımda gerçekten yeni bir dönemin başladığını hissettim.
Eğitime başladığım ilk günden itibaren, gerek bedenen, gerek ruhsal ve manevi boyutta pozitif anlamda gelişmeler yaşadım.
Burcu Vurkaç’ın disiplini ve ruhsal omurgamızı ayakta tutma çabası ile beraber yepyeni bir sayfa açtım.
Artık gözümde hayat daha pozitif ve yeşil. Hayata karşı daha saygın bir duruş edindim.
Teşekkürler Burcu Vurkaç ve BodyFit Türkiye ekibi!

 

handan_DanisHandan Danış:
Bedenimdeki, ruhumdaki farkındalığı, yaşamımda pozitifliğe çevirmemde en büyük etkendir bu eğitim programı.
İnsan bedenini hem fizyolojik hem anatomik olarak ele alıp, kendi bedeninin üstündeki değişimi kendi gözlerinle an be an yaşıyorsun! Bundan çevrendekilerde nasibini alıyor. Çünkü sürekli öğretmek istiyorsun. Sürekli yapmak, sürekli anlatmak…
Piyasadaki eğitim programlarının içinde, bu denli kapsamlı bir eğitim fırsatı kesinlikle yok!
Araştırıp görebilirsiniz gerçekten.
Pilatesi öğrenmek istiyorsan, yaşamak ve yaşatmak istiyorsan doğru adrestesin!

 

nazli-savas-180x180Nazlı Savaş:
Siz de benim gibi, ”Beden, Anatomi ve Pilatese dair detaylı ve dogru bilgiyi öğrenmek istiyorum” diyenlerdenseniz bu fırsatı kacırmayın derim.
”Burcu Vurkac ile Pilates Eğitmenliği” hayatımda çok sey degiştirdi. Sadece Pilates değil, yaptığım ders pratikleri, aldıgım diksiyon dersi, edindiğim tecrübeler hayatımda bir cok noktaya dokundu.
Hayatınıza değer katacak altın bileziğinizi kolunuza takmak için bu fırsatı kaçırmayın.
”İyi ki yapmışım” diyeceğinize garanti veriyorum!

 

 

muge-baser-180x180Müge Başer:
Kendime yaptığım en güzel yatırım sanırım pilatesin ”A”dan ”Z”ye öğretildiği, öğrenildiği ve deneyimlendiği ‘Burcu Vurkaç ile Mat ve Reformer Pilates Eğitmenlik Programı’ oldu.
Bedenime olan bilincim arttı.
Hayata olan farkındalığım değişti.
Bunların sonucunda da zihinsel olarak koordinasyonumu arttırırken, stresimi azalttı.
Çok teşekkürler!

 

pınar-saffari-180x180

Pınar Saffari:
Pilates eğitimimin en güzel yanlarından biri gözlem ve staj dersleriydi.
Her zaman teoride öğrenmek pratikte iyi yapacağınız anlamına gelmiyor.
Asıl öğrenme o değerli gözlem ve staj derslerinde ve bu sadece burada var.
Ayrıca bu eğitimde sadece hareket öğrenmiyorsunuz.
Eğitmenliğe, hayata, bedene, kendinize dair çok şeyler keşfedip yaşamdaki farkındalığınızı da arttırıyorsunuz.
Güzel arkadaşlıklarla, pozitif enerjiyle dolu derslerle geçen “iyi ve derin” bir eğitim istiyorsanız hiç kaçırmayın derim.

 

gokce-isiltanGökçe Işıltan:
Pilates eğitmenliği için en kapsamlı eğitim, gözlem ve hatta staj fırsatlarının sağlandığı, stüdyonun adeta evimiz haline geldiği muhteşem donanımlı bir programdı.
Bu eğitim, kendime vermiş olduğum en değerli hediyeydi.
İlkelerinden ödün vermeden, sonsuz tatlılığıyla eğitim süresince bizi hep bir adım daha ileri taşımak için çaba sarfeden değerli hocam Burcu’ya ve bu süreci paylaştığım bütün arkadaşlarıma kocaman sevgiler ve teşekkürler.

 

dilan_arasDilan Aras:
Benim için bir mutluluk projesi olarak adlandırabilirim eğitim sürecini.
Farklı yönlerden kendimi keşfetmemin yanında edindiğim yepyeni enerjinin hayatıma ve etrafıma yansıması oldukça pozitif hem de mutlu edici.
Renkli bir yelpazede yeni arkadaşlar, çok yoğun bir dönem, bilgi yüklemesi, zorlu fiziksel aktiviteler, disiplinli bir eğitim programı çok da keyifli aktı.
Bana kazandırdıklarının yanında benden götürdükleri de oldu tabi: 10kg ve 10cm gibi!
Her şey için çok teşekürler!

Sorularınız ve kayıt olmak için BodyFit Türkiye Nişantaşı stüdyomuza uğrayabilir veya 0 212 232 77 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.