Mezunlarımız Neler Söylüyor?

Pilates Eğitmenlik Programımızı tamamlamış mezunlarımız neler söylüyor?
Gelin okuyalım:

 

Ülfet Öztürk
Uzun süredir aletli pilates yapıyordum; artık her detayı öğrenmenin vakti geldi diye düşünmüştüm. Uzun süre eğitmen olmanın hayalini kurdum. Çok uzun süre eğitmenlik programlarını araştırdım.
Benim için öncelikli olarak programın hafta sonu olması önemli idi. Bursa da yaşıyorum ancak burada böyle bir eğitmenlik programına denk gelmedim. Nihayet Bodyfit i buldum, üzerine düşündüm planlarımı yaptım ve Bodyfit ile iletişime geçtim.

Ve iyi ki de onları buldum ,Ve iyi ki beni kabul ettiler!
Burcu Vurkaç hocamın liderliğinde muhteşem 12 haftalık bir eğitimden geçtik. Hiçbir detayı kaçırmadan her türlü konuda bilgi sahibi olduk.
Böylece ne çok doğru bildiğim yanlış olduğunu da öğrendim.
Program içeriği o kadar detaylı ki aklınızda hiçbir soru işareti kalmıyor. En güzel yanı sadece dersi dinlemek teori öğrenmekle kalmayıp uygulamalar yapmanız, gözlemlere girmeniz ve tüm hocalarımız ile dersleri tecrübe ediyor olmanız.
Program sürecinde, kısa sürede siz de derslerinizi vermeye başlıyorsunuz. Bu paha biçilmez bir tecrübe.
Derslerinizi hocalarımız ile tartışıyor geri bildirimler alıyorsunuz.
Öğrenme süreciniz hiç durmadan, haftalar boyunca her gün devam ediyor.
Ders verdiğim öğrencilerimden aldığım tüm geri bildirimler ne kadar doğru bir yolda olduğumu , bunun Bodyfit Türkiye ayrıcalığı olduğunu bana her dersimde gösterdi.
Başta Burcu Vurkaç hocam olmak üzere, asistan hocalarımız Şelale hocam, Didem Hocam, Duygu Hocam ve tüm Bodyfit ailesine sonsuz teşekkürler.
Bana hayatım boyunca unutulmayacak bilgiler, çok özlenecek anılar bıraktınız.
İyi ki hayat yollarımız kesişti!

 

Bilgehan Şimşek
Hayatımın ne yapmak istediğimi anlamaya çalıştığım bir döneminde karışık duygular içerisinde katıldım bu programa. Benim için bambaşka hayalleri araladı.
Burcu Vurkaç’ın o güzel sesi, enerjisi ve sonsuz bilgisiyle şifa buldum.

İşine duyduğu saygı, kucaklayıcı tavrı, sürekli daha fazla öğretme çabası ve gelişiminize gösterdiği özen onu piyasadaki diğer eğitmenlerden farklı kılan en önemli şey.
Hayatıma dokunduğu için minnet borçluyum.
Burcu Hoca en büyük iyikilerimden !

Deniz Aksakal
Bodyfit ile tanışmam, Eğitmenlik Programı’na yazılmam ile oldu. Öncelikle pilatesi gerçek anlamıyla yapmak istiyorsanız eğer, burası kesinlikle doğru adres. Eğitmenlik Programı’na gelince, söylenecek o kadar çok şey var ki…

Programın ilk haftasında öncelikle içimde eğitmenlik heyecanını uyandırdı Burcu Hoca.
İlk ders sonrası “evet ben bunu çok istiyorum” hisleriyle ordan ayrılmıştım.
O ilk dersin etkisi uzun süre devam etmişti.
Karşınızda pilatese gönlünü vermiş biri varken, onun duruşundan, konuşmalarından ve onun pilates tutkusundan etkilenmemek imkansız.
Her hafta ayrı bir heyecan ve keyifle geçti.
Burcu Hoca en temelinden yavaş yavaş bizi eğitmenliğe hazırladı. Her ayrıntısı düşünülmüş ve oldukça kapsamlı bu programda, bitmek bilmeyen bir tempo ile bir yandan öğrenirken, bir yandan kendimizi deneyimleme ve gözlemleme imkanı bulduk. En önemlisi ve en kalıcısı deneyimleyerek öğrenmek, bu imkanı sunan başka bir program olduğunu düşünmüyorum.
Uygulama dersleri ile ilk zamanlarda eğitmenliğin zorluklarını yaşarken, sonradan gerçekten geliştiğimize tanık olduk.
2,5 ay süren, her anı kıymetli güzel bir yolculuktu bu.
Bu yolculuk, sadece pilates ile ilgili öğrendiklerimizden ibaret değildi. Hayata dair iyi kötü ne varsa bir durup dışardan baktığımız, bizi düşündüren, sonra kendimize döndüğümüz ve belki farkında olmadığımız şeyleri keşfettiğimiz çok değerli bir yolculuktu.
Kişisel gelişim anlamında yaşadığım bu farkındalığın uzun vadede, hayatımın her alanında bana fayda sağlayacağına eminim. Bunun için ayrıca teşekkür etmek istiyorum Burcu Hoca’ya.
Ve tabiki bu programa katılarak, gerçek anlamıyla pilates yapmayı/yaptırmayı öğrendiğim için kendimi şanslı hissediyorum.
Tüm emekleri için en başta Burcu Hocam’a, enerjisi ve güleryüzü hiç eksik olmayan Gözde’ye ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Eğer pilates eğitmeni olmak gibi bir hayaliniz varsa, hayallerinizin peşinde koşun ve yolunuz Bodyfit ve Burcu Vurkaç ile kesişsin..

Gözde Yenidünya
Yakın arkadaşlarımın ısrarlarıyla; yıllardır öğrenci olarak & çok severek yaptığım pilatesi , profesyonellik boyutuna taşımaya karar vermiştim. Hafta içi kurumsal bir şirkette çalıştığım için, hafta sonu pilates eğitmenliği programı verecek olan Bodyfit’i buldum. Kurucusu ve aynı zamanda pilates&yoga egitmeni aynı zamanda da yazar olan Burcu Vurkaç’ın kariyer yolculuğu ve kendisine eşlik eden diğer tüm eğitmenlerin kariyer hikayelerini okudum. Oldukça etkilenmiştim. Her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış kişilerin, uzmanlık alanlarına ek olarak pilates ve de yoga alanında kendilerini geliştirmiş olduklarını görünce kararımı verdim. Hiç vakit kaybetmeden arayıp , Ekim 2017 Eğitmenlik programına kaydımı yaptırdım.
Burcu Hocamız, engin ve derin bilgi alt yapısıyla bizlere her gecen gün ekstra bir şeyler daha öğretmek için her daim çabaladı. Sadece pilatesin nasıl uygulandığı değil ; pilatesi yaparken durusun, diksiyonun, güvenlik unsurlarının, bilgi birikiminin , anatomi alt yapısının büyük önem taşıdığını, bu uzun eğitim yolculuğu sayesinde öğrenmiş oldum.
Bodyfit’e günün her saati , kapıdan ilk girdiğiniz andan itibaren, güler yüzle karşılanmanız , yönetim ekibinin her sorunun kolayca üstesinden gelme profesyonelliği , tüm eğitmenlerin hep pozitif, enerjik olmaları beni her gecen gün buraya daha da bağladı.
Pilates Eğitmenlik programımı Bodyfit’te aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Değerli Hocam Burcu Vurkac önderliğinde , tüm Bodyfit ailesine teşekkürlerimi & sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ☺

Şeyda Arıcı
Bir çok eğitmenlik programını araştırdım. BodyFit’in çok kapsamlı ve uzun sürüyor olması dikkatimi çekmişti. Tereddütlerim oldu başlamadan önce açıkçası.
Ama ilk gün!
Daha o gün, oluşturduğumuz sevgi çemberinde doğru yerde olduğumu anladım. Çok güzel sıcak dostluklar ve eğitmenlik yolunda tatlı heyecanlar yaşadık.

Burcu hocanın bize kazandırdığı farkındalıklar bizlerle paylaştığı derin bilgileri, tecrübeleri ve bize verdiği öğütleri hayatım boyunca bana yol gösterici olacak.
Bu programı gerçekten ciddiye almalısınız, zorlu bir süreç sizi bekliyor.
Zorlu ama bir o kadar da zevkli!
Uygulama ve gözlem dersleri çok etkili! Bu sürecte yıllarca yaptığım pilatesin en başta güvenli yapılması prensibini de burada öğrendim.
Pilatesi en temelinden öğrenip iyi bir eğitmende olması gerekenleri Burcu hoca geniş kapsamla ve disipliniyle size öğretiyor.
Asistan hocalar her zaman yanınızda ve yardımcı oluyor.
Tüm çalışanlarıyla bir aile oluyorsunuz.
Gerçekten hayatıma farklılıklar kazandıran değerli hocam Burcu Vurkaç ve BodyFit Türkiye’ye teşekkürler.

Deniz Balekoğlu
Daha önce de öğrencisi olduğum Bodyfit’de eğitmenlik programına başlarken hiç tereddüt etmediğimi belirtmek isterim. Güvenli ellerde olduğuma o kadar emindim ki eğitim sürecinde de memnuniyetim artarak devam etti.
Pilates eğitmenlik ciddi anlamda emek ve fedakarlık gerektiren uzun ama keyifli bir süreçti.
Sürekli bir sonraki dersi heyecanla ve büyük bir bilgi açlığıyla bekleyerek nasıl geçtiğini anlayamadığımız ve diğer pilates eğitmenlik kurslarından farkını tam da bu noktada hissettiğimiz bir deneyim oldu.
Program içeriğinde ne sunulduysa birebir aynısı hatta daha fazlası ile besleneceğinizden endişeniz olmasın.
Burcu Hoca’nın kariyer geçmişi bizi sadece pilates alanında değil kişisel gelişim alanında da destekleyerek farkındalığımızı ve bu yolda emin adımlarla ilerlememizi sağladı.
Dolu dolu yaşayarak ve hissederek tamamladığımız bu programda başta Burcu Hoca olmak üzere tüm ekibe sonsuz teşekkürler!

İlknur Berber: Yıllardır çok sayıda eğitmenlik eğitimi araştırdım. Her seferinde bir sebepten hem emeğimi hem de paramı boşa harcamak endişesiyle vazgeçtim. Ta ki bu eğitimi bulana kadar!  Bu programı diğerlerinden ayıran en büyük özellik, eşit şekilde her eğitmen adayına stüdyodaki derslerde gözlem yapma ve geri bildirim alabileceği uygulama dersleri verme imkanı tanıması.  Burcu hocanın deneyimiyle, en ince ayrıntısına kadar planlanmış, dolu dolu ve ayakları yere basan, pilatesin yanında kişişel gelişimlerimize de odaklanan zengin içeriği unutmamak lazım tabi. Kendime en güzel hediyelerim arasında sayabileceğim bu  ömürlük deneyim için Burcu Vurkaç’a ve emeği geçen tüm BodyFit Türkiye ailesine sonsuz teşekkürler!

 

Didem Ustaoğlu
Her buluşmaya koşa koşa gittiğim, her bilgiyi kana kana içtiğim, içime pırıl pırıl sinen ve benliğime işleyen nefis bir eğitmenlik programıydı.
Öğrenmek ve öğretmenin, sevgiyle ve tutkuyla yapılması gereken, hayattaki en değerli şeylerden olduğuna inanıyorum.
Ne mutlu ki Burcu Hoca kendisini bu yola adamış, kendisini her daim geliştiren ve ışığı öğrencilerine de yansıyan çok tatlı bir öğretmen.
Bizim gibi pilates tutkunlarına, pilatese ve öğrencilere gereken önemi vererek bu kapsamlı eğitimi hazırladığı için çok minnettarım ve kendimi çok mutlu hissediyorum.
Bir ‘iyi ki’ daha oldu hayatımda. Hem de en İYİ olanlarından…

 

kubra-erol-180x180Kübra Erol Sözüöz: Eğitmenlik programı için araştırma yaparken internette tesadüfen bulduğum yer Bodyfit. Buraya her geldiğimde iyi ki burayı seçmişim iyi ki burada eğitim görüyorum diye koşa koşa geldiğim bir yer.
Bu programa başladığımda, yeni doğum yapmıştım. Bebeğim tam 3 aylıktı. Bazıları “Ne yapıyorsun? Küçücük bebeği evde bırakıp o kadar saat gidilir mi?” diye söylenip durdular. Oturdum. Kendimle konuştum. Bunu yapmayı istediğime hem de çok istediğime karar verdim. Sütleri sağdım, kimi bulduysam bebişimi bıraktım ve koşa koşa eğitime, gözlemlere, derslere geldim.
Ve iyi ki yaptım! İnanılmaz mutluyum! 🙂
Pilates konusunda gelişirken, kendimi de keşfetmemi sağlayan çok süper bilgisi ve deneyimi olan Burcu Hocam’a ve arkasındaki ekibe çok ama çok teşekkürler!
Sanırım öğrenci olmayı hiç bu kadar güzel olmamıştı!

 

yeliz-sumer

Yeliz Sümer: Pilatese ve kendinize dair farklılıklar, farkındalıklar yaratmak istiyorsanız BodyFit Türkiye ve Burcu Vurkaç sizin için en doğru adres. Buraya adım attığım ilk günden beri  ‘Doğru yerde miyim?’ diye şüpheye düştüğüm bir an bile olmadı. İçinde pozitif enerjiyi, huzuru, saygıyı, sevgiyi barındıran sıcacık bir ortam ve ezberin değil ,eğitimin olduğu bir program. İşini büyük bir aşk ve özveriyle yapan ,bu denli üretken bir insandan eğitim almak benim için çok keyifliydi. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen tüm BodyFit Türkiye ekibine ve Burcu Vurkaç’a sonsuz teşekkürler.

 

 

nilay1 (1) Aysu Nilay Başlıgil: Burcu Vurkaç, bildiklerini öylesine işini yapmak için aktaran değil de canla başla ‘Siz iyi olun, bu işi gerçekten başarın ve ben sizi görüp gururlanayım!’ diye yapan bir öğretmen. Karsınızda tüm egolarını bir kenara bırakıp sizin için çabalayan birini gördüğünüzde, ben şanslıyım diye hissediyorsunuz. İster istemez başarmaya çalışıyorsunuz. ‘Benim çocuklarımsınız, benim öğrencilerim, benim aynam!’ sahiplenişini hissediyorsunuz. Zaten bu özveriyi gördükten sonra bir de üzerine sizi şaşırtacak şekilde gerçekten her konuda bilgili bir insan eğitmeniniz olduğunda güvenle yola devam etmekti bu eğitim. bana kazandırdığı güzel nokta, kendime olan güvenimi kazandırmasıydı. Ama bu güven öyle bos bir güven değildi. Öğrenmeye acık olmamı ve öğrenme surecinin pilateste de her zaman devam etmesi gerektiğini ve sabrı öğrendim. Bu isin sonucunda daha mezun olmadan bile önümde kapıların açıldığını söylemeliyim. Aslında Burcu Vurkac ismi kapı açan bir isimmiş, ‘çocuklarım’ derken yalan söylemiyormuş. Nasıl anneniz çıkarsızca size kapılar açıyorsa; bizim de kapılarımızı daha mezun bile olmadan açıyor Burcu Hocamız. Bunun egosuz bir şekilde olması ise aslında mükemmel olan kısmı!  Ben şaşırmaya başladım bile! Yaklaşık 4 ay önce bu iş konusunda ilerlemek isterken, simdi eğitmen olmak çok gurur verici. Üstelik bu hissettiğim sadece ‘ben eğitmenim’ demek kadar bos değil! Evet ben gerçekten bu konuda bir şeyler bilen daha da çok şey bilmek için çabalayacak olan ve kendini bilen bir eğitmenim! Tüm bunları bana öğreten ve böyle hissetmemi sağlayan Burcu hocam sayesinde! Teşekkürler!

ozlem-hoscan

Özlem Hoşcan: Bundan bir kaç ay önce, “Pilates eğitmenliği” gibi bazı insanlara delice görünen bir karar aldığımda, oturup düşündüm; öğrenmem gereken şeyler ne, en iyi bilmem gerekenler neler diye… Öyle ya, 16 yıldır pazarlama iletişimi ve marka yönetimi ile yatıp kalkmış, pilatesi sevmiş ama daha çok arada sırada “egzersiz” olarak yapmış olmanın dışında hayatıma pek de fazla sokmamış bir profesyoneldim. Üstelik yapılan yanlış yönlendirmeler ya da eğitmen tarafından iyi gözlemlenmediğim için geçmişte yaşadığım bazı sakatlıklarım da vardı. Dolayısıyla, kendime ısmarladığım bu yeni hayatta, “eğitmen” gibi sorumluluğu yüksek bir sıfat taşıyacaksam, layıkı ile yapmak için işin sadece pratiğini ve akış bilgisini değil, detaylarını ve anatomisini de bilmem ve bu alanda derin bir bakış açısı edinmem gerektiğinin de farkındaydım. Araştırdım… Ve eğitmenlik veren pek çok kurumun içinde, yolum, gerek eğitimin benzerlerinden ayrışan kapsamlı içeriği, gerekse bu alandaki bilgi ve tecrübesi ile ciddi fark yarattığını gördüğüm Burcu Vurkaç ile kesişti. BodyFit Türkiye ile tanışmak, Pilates Eğitmenliği gibi “havalı” ve ama sorumluluğu yüksek bir işin eğitimini Burcu Vurkaç gibi tecrübeli, bilgili ve daha da önemlisi işini yaparken kalbini ortaya koyan birinden almak, evrenin ve akışın kararımı desteklediğini gösteren bir işaretiydi sanırım : ) Sürekli gelişime ve değişime inanan biri olarak, kendime va hayatıma bugüne kadar pek çok farklı alanda yatırımlar yaptım ve diyebilirim ki Pilates Eğitmenliği için BodyFit Türkiye – Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Eğitimi yaptığım en iyi yatırımlardan, aldığım en iyi kararlardan biriydi. Eğitim sonunda kendimi donanımlı, bilgili ve kendinden emin hissetmemi sağlayan; yoğun, yorucu ve ama sıcacık, enerjik, harika bir eğitimdi! Kattıklarınız için teşekkürler!

Sevgi Çağlar
Bir sporla profesyonel olarak uğraşmayı hep istesem de, sadece amatör seviyelerde hayatıma almıştım. Bundan bir kaç sene önce kurumsal hayat içinde sıkılan arkadaşlarımla sohbet ederken hayal balonlarımız içinde birimiz güzellik salonu açmış, diğeri film projelerini hayata geçirmiş, ben de tenisçi olmuştum. Her şeyin bir zamanı var, vakti gelince olur sözünü severim. Mayalanıp olgunlaşarak hayatın içinde var olmanın özü gibi gelir. Hepimiz hayat içinde birçok kez bu safhaları yaşıyoruz.

2016 Eylül ayında yaşadığım tatsız ve beni umutsuzluğa sokan bir olayla yeni bir döneme girmiştim. Yıllar boyunca yürüyüp aşındırdığım, adımımı nereye atmam gerektiğini bildiğim, gördüklerime şaşırmadığım bir yoldan farklı bir sapağa geçmem gerekmişti. Değişim içten gelsin, dış bir etkiyle oluşsun farketmiyor, açık olduğunuzda değişimin yarattığı güzel dönüşümleri kendinize katmış oluyorsunuz. İşte bu yolda yürürken Eylül 2017’de Bodyfit’e tesadüf ettim. Eğitmenlik programına kayıt olmadan önce çok sorguladım, doğru yer ve zaman mı, değer mi diye ancak içimdeki heyecanla mayanın kabardığını, pişmek istediğini de hissettim. Pilatesi seviyordum, öğretmeyi seviyordum, neden olmasındı. Gözümü kapattım ve daldım içine.
İyi ki dalmışım, doğru yermiş ve değdi.
Bodyfit eğitmenlik programı; içeriğiyle, hocalarıyla, stüdyo çalışanlarıyla, programa katılan diğer adaylarla çok güzel bir deneyim sunuyor.
Teşekkürler, sevgiler.

sule-celik-pilates

Şule Çelik: Hobi olarak yaptığım bir sporu profesyonel hayata geçirmemi sağlayan bir eğitim oldu. Nasıl güvenli ders yapılır, vücut sağlığı için neler yapmalıyız detayları ile öğrendik. Hem fiziksel olarak hem de farkındalığımı ortaya koyarak beni geliştiren, büyüten bir 3 ay geçirdim. En büyük memnuniyet sebebim kapsamlı ve ayrıntılı bir eğitim olmasıydı. Pilates insan sağlığı için çok güzel ve yararlı bir spor bu nedenle eğitmen olmak için sorumluluğu fazla olan bir is. Bu konuda benim içimi rahatlatan ve güven duyduğum bir eğitim surecinden geçtim. Hayatıma eklemiş olduğum en değerli eğitimlerden birisi oldu benim için.   Tüm bilgi hazinesini bizimle paylaşıma sunan harika eğitmenimiz Burcu Vurkac ile tanışmaktan da çok mutlu oldum. BodyFit ailesine ve Burcu Vurkaç’a teşekkürlerimle…

 

BETUL-zengin-pilatesBetül Zengin: Mimarlıkla başladığım meslek hayatımda 5 yıl çalıştıktan sonra, kişisel gelişimim ile ilgili kendime yeni bir şeyler katmam gerektiğini düşündüm. Nedeni ise, her meslekte olduğu gibi bazen çok yoğun tempo ve tek bir yere odaklanmaktan insan olduğunuzu, duygularınızı ve hatta baska insanlarla olan iletişiminizin doğru olup olmadığını sorgulamayı unutuyorsunuz. Severek yapacağım bir şeyin bana bunları hatırlatacağına inandım. Pilatesin bedenen ve ruhen bende bıraktığı etkileri geliştirmek ve bunu diger insanlarla paylaşarak devam etmek istediğimi anladığımda eğitmenlik hedefim başladı. Hayatınızda hedefleriniz olur ve bu hedefe giden doğru yolları ararsınız. Eğer gerçekten araştırmışsanız, pilates eğitmenlik hedefinizde Burcu Vurkac önderliğindeki bu eğitmenlik programıyla bir şekilde karşılaşırsınız. Burada isin tekniğinden öteye giderek insanlara bunu doğru enerjiyle aktarmanın yollarını öğrendim. Eğitmenliğin yanı sıra belki de şimdiye kadar kendinizde fark edemediğiniz, farkındalıklar ediniyor ve enerjinizi doğru kullanmayı öğreniyorsunuz. Profesyonel bir insanla bu yola başlamış olduğumu deneyimlemek güven veriyor. İnsanların yalnızca bedenlerindeki değişimin değil, ruhsal değişimlerinin kalıcı etkiyi bıraktığını öğreniyorsunuz. Pilates eğitmenliğini teknikleriyle beraber, insan sağlığına önem vererek ve güvenle yapmak çok önemli! Bu eğitmenlik programında kapsamlı bir şekilde bunları öğreniyorsunuz. İnsan olarak kendisini sevdiren, özverili, verici, disiplinli bir eğitmen olan Burcu Vurkaç ile bu yola başlamış olmak şanstı benim için! Bittiğine üzülsem de bu süreçte yolumun kesiştiği için çok mutlu olduğum basta Burcu Vurkaç olmak üzere Esra ve Tuba hocalarıma ve BodyFit Türkiye ekibine çok teşekkür ediyorum.

elif-atas-pilatesElif Ataş: Sadece kendim için bir şeyler yapmak istiyorum dediğim bir dönemde tesadüfen yolumun kesiştiği Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programı benim için pek çok yönden hayatımın dönüm noktası oldu. Eğitim içeriğindeki teorik ve pratik uygulamalar hem o kadar zengin hem de o kadar iyi tasarlanmıştı ki programın sonunda kendimi gerçekten yetkin ve tecrübeli bir eğitmen olarak hissediyorum. Bu süreç boyunca pilatese ve eğitmenliğe dair tüm bilgi ve tecrübesini içtenliğiyle paylaşan Burcu Hoca benim için diğer eğitmenlerden farklılaşmak adına eşsiz bir kaynak oldu. Ayrıca pilatesin dışında, hayata dair pek çok farkındalık yaratan uygulamalarıyla tüm bu süreç benim için çok değerli bir yolculuk oldu. Uzun, yorucu, zorlu ama bir o kadar keyifli bu yolculukta tüm emekleri için Burcu Hocama, asistan eğitmenim Esra Hocama ve tüm BodyFit Türkiye ailesine ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

 

özge-öztekin-kot-pilatesÖzge Öztekin Kot: Bu programı diğer programlardan ayıran en büyük özellik pratik ve gözlem derslerinin oluşu. Bu eğitime katılmaya karar vermeden önce araştırdığım diğer tüm kurslar kısacık bir sure içerisinde isin sadece teorisini verirken, Burcu hocanın tasarladığı eğitim, işin pratiğini kazanmanız açısından bulunmaz bir nimet. Farklı hocaları da gözlemleyerek kendinize özgü bir stil oluşturmanız da cabası… İster bundan sonraki kariyerinizi pilates eğitmenliği üzerine devam ettirmek isteyin, isterseniz kendi bedeninizde uygularken pilatesi en doğru şekilde yapmayı seçin, bu eğitimle kendinize çok büyük bir hediye vermiş olacaksınız. 

 

 

pelin-yildiz-pilatesPelin Yıldız: Hayatımın en hızlı gecen 3 ayı! Bittiğine üzülsem mi sevinsem mi henüz karar veremiyorum! İyi ki bu kararı almışım dediğim, hiç bir anından pişman olmadığım, hatta neden daha önce katılmamışım diye düşündüğüm bir süreçti. Uzun zamandır önce kendim, sonrasında da yolumun kesişeceği herkes için verdiğim en güzel karar. Büyük özveriyle çalışan, maksimum faydayı sağlamak için ellerinden geleni yapan hocalar… İçinde bulundukları ortamın farkında olan, hedeflerine ulaşmak için büyük bir samimiyet ve yardımlaşmayla çalışan öğrencilerin olduğu bir ortam düşünün. Verilen dersler, yazılan raporlar, yapılan gözlemler bütün öğrendiklerinizi pekiştirmek için eğitimin verdiği en güzel fırsat. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Bu vesileyle Burcu hocaya, Esra Hocaya ve Tuba hocaya tekrar COK TESEKKURLER! İyi ki varsınız!

 

İrem İnal
Programa başlarken asıl hedefim hayat boyu kendi ihtiyaçlarıma yönelik pilates dersleri tasarlamak ve istediğim her an, her yerde pilates yapabilmek, vakit buldukça da birikimimi sevdiğim insanlara aktarıp daha dinç ve konforlu bir vücuda sahip olmalarına katkıda bulunmaktı. Bunun dışındaki beklentilerim en başta çok somut olmasa da, ilk günden itibaren eğitim programından tüm beklentilerimi karşılamaya hazır bir eğitmen ve asistan eğitmen ekibiyle olduğumun farkına vardım.
Çok değerli birikimler aktarıldı bize ve hepimiz donanımlı eğitmen adayları olarak yetiştik.
Benim için programın asıl güzel sürprizi, öğrenmek ve birikim kazanmaktan aldığım keyif dışında, içimdeki paylaşma, öğretme ve fayda sağlama hevesinin de tüm gücüyle dışa vurması oldu.
Eminim ki ilerde de, geriye dönüp baktıkça kıymetini tekrar tekrar anlayacağım bir eğitim, keşif ve paylaşım süreci yaşadım.

 

ela-aydinEla Aydın: Sporun her dalının gerek fiziksel gerekse zihinsel pozitif etkilerini yıllarca kendimde gördüm. Pilatese de uzun yıllardır artan ilgim vardı. İşi gerçek anlamda bilen kişilerden önce kendim adına sonrasında bildiklerimi paylaşma adına arayışa başladığımda kesişti BodyFit Türkiye ile yolumuz. Eğitimin ilk gününden itibaren yaşadığım heyecan, yüzümdeki gülümseme  ve mutluluk eğitim süresi boyunca öğrendiğim her yeni bilgi, BodyFit ekibinin ilgisi, samimiyeti ve bilgi dolu olmaları ile artarak devam etti. Yaşanan yoğun süreci oldukça keyifli kıldı benim adıma. Alınan eğitimin oldukça kapsamlı oluşu, kişisel olarak, fiziksel  olarak daha önce keşfetmediğim tarafları bana gösterebilmesi, bu şekilde bir eğitim alınacaksa kesinlikle doğru yerin BodyFit olduğunu ve ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu gösterdi. Bitmesini hiç istemediğim bir süreçti kendi adıma. Öncelikle Burcu hoca ve BodyFit ekibini tanımak, onların bilgi dağarcığından paylaşımlarda bulunmak hayatın bana sunduğu en güzel hediyelerden biri! tüm ekibe sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız, iyi tanımışım sizleri!

burcu-sevinc-sarisen-pilatesBurcu Sarışen: Bu programa katılmak benim için önemliydi. Çünkü çok sevdiğim pilatesin derinliklerini öğrenmeyi çok istemekle beraber, bunu en iyi öğreten yerde öğrenmek önemliydi. Çok araştırdım! En kapsamlı bulduğum ve bu kadar detaylı olmasına rağmen diğer yerlere göre ücret olarak da çok daha uygun olduğunu anladığımda, bu program ilk tercihim oldu! İyi ki tercih etmişim. Çok mutluyum. Hem amacıma ulaştım, hem de farklı bir sürü deneyime sahip oldum. Programa katılan tüm arkadaşlarımın da benimle aynı duyguları paylaştığını düşünüyorum. Hem birbirimize çok faydalı olduk hem de bozulmayacak arkadaşlıklar edindik. Artık Pilates eğitmeni olarak iş görüşmesi yaparken kendimden emin olarak gideceğim için içim çok rahat. Burcu Hocamızın ve asistanlarının emekleri ve bizlerin çalışmalarıyla eşsiz bir zaman geçirdik.  Gerçekten pilates ile ilgili kendilerini doyurmak isteyen ve en iyisini arayan herkese tavsiye edebileceğim yer burası. Dileğim mezuniyet sonrası süreçte temellerini beraber attığımız bu yolda, yollarımız çokça kesişir ve birbirimizden haberdar oluruz. Burcu Hocamıza, asistan eğitmenlerimize ve BodyFit Türkiye ekibine ayrı ayrı teşekkürler ve sevgiler!

duygu-sevincDuygu Sevinç: Tesadüfen bulduğum ve öğrenci olarak başladığım BodyFit Türkiye, bana pilatesi o kadar sevdirdi ki ‘Mutlaka eğitimini almalıyım!’ dedim. Bildiğim, güvendiğim, sevdiğim bu yerden başka nerede olabilirdi ki bu? Pilates yanlış yapıldığında sakatlanmalara çok açık bir ortam yaratıyor. BodyFit’teki hocaların dersteki dikkati ve ilgileriyle verdikleri güven, bu eğitimin kapsamını ve başarısını göstermeye yetiyor. Biz bu eğitimde konuştuk, öğrendik ve bol bol güldük, eğlendik 🙂 Bana yapmayı sevdiğim bir hobimi, iş olarak yapma olanağı kazandırmasının yanında, böyle stresli bir senede bana rahatlamak için kaçacağım bir yer oldu hep BodyFit. Stüdyo artık iyice evim oldu benim. Oradaki herkes ailemden yakın oldu bana. Kızgın, üzgün, mutsuz olduğum her zamanımda kurtarıcım oldu. İçeri girerken bütün olumsuzlukları unutturdu. Öğrendiğim bilgilerinse bana kattıkları ölçülemez. Diğer eğitimler gibi sadece hareket bilgisi değil, iyi bir eğitmen nasıl olunur onu öğretti. Burcu Hocamızın emeğine, güler yüzlülüğüne, bizim ‘en iyisi’ olmamız için uğraşmasına, yaptığı her şeye minnettarım. Yardımlarıyla, konuşmalarıyla, yorumlarıyla, davranışlarıyla, varlığıyla hayatımı böyle güzel değiştiren bu melek gibi insana hayranlığım hiç eksilmeyecek. Onun sayesinde, bildikleriyle kendine güvenen, eğitim süresince ‘eğitmenliği’ de tatmış bir ekip daha mezun oldu. Her şey için sonsuz teşekkürler!

Tuba Erenler Kavzan: Bugüne kadar kendim için yaptığım en değerli yatırım… Kendim için aldığım en değerli hediyedir bu eğitim programına katılmak. Eğer “İyi bir pilates eğitmeni olmalıyım ya da pilatesi en doğru şekilde yapmalıyım.” diyorsanız, kesinlikle en doğru adres burası. Stüdyo eviniz gibi sıcacık. Karşınızda özveriyle sizin için çabalayan, üzülen, sizin başarınızla mutlu olan ve sahip olduğu tüm bilgiyi, deneyimlerini paylaşabilmek, aktarabilmek için uğrasan değerli bir insan var. Program sonunda artık almak istediğim kararları daha rahat alabiliyorum. Çünkü artık pilates alanında kendime güveniyorum ve bunu da değerli hocamız Burcu Vurkaç’a borçluyum. Her şey için çok teşekkür ederim.  

 

 

neslihan-bakırcıNeslihan Bakırcı: Tüm etiketlerin kapıda bırakılıp pilates ve yoga yapmak isteyen insanların buluştuğu, enerjisi yuksek bir studyo düşünün. Sonra, kapsamlı bir egitim programı ve bir şeyler ogrenmeniz icin çabalayan insanlar düşünün. Bu stüdyoyla tanışıp eğitime dahil oldugum icin kendimi cok şanslı hissediyorum. Bedenimi keşfetmemi sagladı. Öğretilen her seyin farkındalığımı artirdigini görmekse harika bir duyguydu. Artık bi görevim var. Öğrendiklerimi insanlarla paylasmak. Bu duyguyla tanışmamı sağlayan sevgili Burcu Vurkaç’a ve diğer tüm eğitmenlere çok tesekkur ediyorum! Birlikte güzel bi yolculuğa çıktık. Yollar uzun, biz heyecanlı.

 

 

  ece-yilmaz-sanliEce Yılmaz Şanlı: Benim için tamamiyle bir dönüm noktası oldu BodyFit Türkiye ve Burcu Vurkaç. Aslında müzik eğitimi almış fakat son üç yıldır finans, muhasebe işlerine dalmış ve bu noktada kendimi oturtamadığım bir dönem içerisinde biri olarak, pilates tutkumun peşinden gidip, ”Ben bunu yapmalıyım.” diyerek eğitmenlik araştırlamarına girdiğim sırada çıktı karşıma bu güzel, enerjisi yüksek, mutlu yer ve Burcu Vurkaç… Burada bir saat geçirdikten ve Burcu ile yüzyüze konuştuktan sonra kararımı vermiştim burada olmak istediğime. Burada hem en zorlayıcı hem de en keyifli 4 ayımı güzel ve sıkı eğitimle, bedenimin ve hayatın farkına vararak geçirdikten sonra diyorum ki; bu mutluluk ve farkındalıklar için tüm kalbimle TEŞEKKÜRLER…

 

 

nazli-ozgehan-kocak

Nazlı Özgehan Koçak: Bu eğitime katılma kararım hayatımda vermiş olduğum en doğru karardı ve hayatımda ki bir dönüm noktasıydı bu. Eğitime başladığım ilk günden beri “Evet, olmam gereken yer burasıymış!” dedim. Her geçen gün kendimi daha da mutlu hissettim. Eğitim süreci içerisindeki gözlem derslerimiz ve ders verme uygulamalarımız kendimizi geliştirmemiz adına bizim için harika bir olanaktı.Olabilecek en iyi “Pilates Eğitmenlik Programı”na katıldığıma eminim. Burcu Hoca’nın hepimize olan ilgisi, yakınlığı, enerjisi ve ders anlatışı bir harika. Pilatesi hem A’dan Z’ye öğrenerek donanımlı bir eğitmen olmak, hem de eğitim sürecinde kendinizi evinizde gibi sıcak bir ortamda hissetmek istiyorsanız; kesinlikle Burcu Vurkaç ile Pilates Eğitmenlik Programı’na katılmalısınız. Hayatımda ki bu mükemmel değişime adım atmamı sağladığı için Burcu Hoca’ya sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

 

ceren-cosarCeren Coşar: Bu eğitimin bana en başta kazandırdığı şey, kendime güvenim oldu! Hayatımın zor ve nereye gideceğini bilmediğim bir döneminde aldım bu eğitime katılma kararını. Eğitimin ilk gününde de sınıfta şunu söylemiştim kendimi tanıtırken: “İlk defa olmam gereken yerde, gerçekten yapmak istediğim şeyi yapıyorum.” Eğitim sürecinde zaman zaman zorlansam da, bu güzel yolda ilerleme kararımı hiç bir şey değiştiremedi. Bu eğitimi aldım ve şunu gördüm: 3 ay önce hiçbir şey bilmezken, 3 ay sonra, şimdi bir eğitmen oldum ve bunu söylerken içime sinerek söylüyorum. Burcu hocamızın ilk gün dediği gibi: “Zoru başardık ve hiç bir şeyin imkansız olmadığını gördük.” Bunun için Burcu Hocama ve güzel ekibimizdeki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  

 

  handan_DanisHandan Danış: Bedenimdeki, ruhumdaki farkındalığı, yaşamımda pozitifliğe çevirmemde en büyük etkendir bu eğitim programı.
İnsan bedenini hem fizyolojik hem anatomik olarak ele alıp, kendi bedeninin üstündeki değişimi kendi gözlerinle an be an yaşıyorsun! Bundan çevrendekilerde nasibini alıyor. Çünkü sürekli öğretmek istiyorsun. Sürekli yapmak, sürekli anlatmak…
Piyasadaki eğitim programlarının içinde, bu denli kapsamlı bir eğitim fırsatı kesinlikle yok! Araştırıp görebilirsiniz gerçekten.
Pilatesi öğrenmek istiyorsan, yaşamak ve yaşatmak istiyorsan doğru adrestesin!

 

 

  pınar-saffari-180x180Pınar Saffari: Pilates eğitimimin en güzel yanlarından biri gözlem ve uygulama dersleriydi. Her zaman teoride öğrenmek pratikte iyi yapacağınız anlamına gelmiyor. Asıl öğrenme o değerli gözlem ve uygulama derslerinde! Ve onlar bu sadece burada var. Ayrıca bu eğitimde sadece hareket öğrenmiyorsunuz. Eğitmenliğe, hayata, bedene, kendinize dair çok şeyler keşfedip yaşamdaki farkındalığınızı da arttırıyorsunuz. Güzel arkadaşlıklarla, pozitif enerjiyle dolu derslerle geçen “iyi ve derin” bir eğitim istiyorsanız hiç kaçırmayın derim.

 

 

 

  Gökçe Işıltan: Pilates eğitmenliği için en kapsamlı eğitim, gözlem ve hatta staj fırsatlarının sağlandığı, stüdyonun adeta evimiz haline geldiği muhteşem donanımlı bir programdı.
Bu eğitim, kendime vermiş olduğum en değerli hediyeydi.
İlkelerinden ödün vermeden, sonsuz tatlılığıyla eğitim süresince bizi hep bir adım daha ileri taşımak için çaba sarfeden değerli hocam Burcu’ya ve bu süreci paylaştığım bütün arkadaşlarıma kocaman sevgiler ve teşekkürler.

 

 

  Dilan Aras: Benim için bir mutluluk projesi olarak adlandırabilirim eğitim sürecini. Farklı yönlerden kendimi keşfetmemin yanında edindiğim yepyeni enerjinin hayatıma ve etrafıma yansıması oldukça pozitif hem de mutlu edici. Renkli bir yelpazede yeni arkadaşlar, çok yoğun bir dönem, bilgi yüklemesi, zorlu fiziksel aktiviteler, disiplinli bir eğitim programı çok da keyifli aktı. Bana kazandırdıklarının yanında benden götürdükleri de oldu tabi: 10kg ve 10cm gibi! Her şey için çok teşekürler!

 

 

 

didem-yilmaz_180x180Didem Yılmaz: Beni mutlu ettigini kesfettigim pilatesi daha çok hayatıma almalıyım diyerek basvurdugum bir egitmenlik programıydı. Programı tamamladığımdaysa beklentilerimin de ötesine gecerek hayatıma yepyeni insanlar katmış ve yepyeni bir ben yaratmıştı. Gecen her gunun bana kazandırdıklarını gorup “iyi ki” dedim.
Program sırasında yoruldugunuz, zorlandığınız anlar da olacak. Ama emin olun en büyük mutluluklarınız tam da o andan sonra karşınıza cıkacak.
Kendinizin farkına varmak, ne kadar degerli olduğunuzu hatırlamak istiyorsanız bu program sizin için. Hayatta en buyuk iyiliği kendiniz hak ediyorsunuz. İste size bunun için bir fırsat!

 

 

zeynep_irgac-180x180Zeynep Irgaç: Pilates, uzun yıllardır severek yaptığım, bu denli severek yaptığım bir hareket sisteminin eğitmeni olabilir miyim diye defalarca kendime sorduğum bir disiplin.
Zaman içerisinde kendimi daha iyi tanımaya ve hayattaki misyonumu anlamlandırmaya başladıkça beni mutlu eden şeyin insanların hayatında pozitif değişimler yaratmalarına yardımcı olmak olduğunu ve bunu pilates eğitmenliği yaparak gerçekleştirebileceğimi farkettim.
BodyFit tarafından tasarlanmış programın içeriği oldukça geniş kapsamlı.
Program, anatomi ve fizyoloji konusunda hap bilgi vermekten çok öğrencinin sistemin çalışma prensiplerini anlamasını ve yorumlayabilmesini sağlamayı hedefliyor ki bu gerçekten şahane bir yaklaşım.

BodyFit aracılığıyla sağlam bir temel üzerine kurduğum eğitmenlik yolunun henüz başlangıcında olduğumun bilincindeyim. Bana kattıkları herşey için Burcu Hoca’ya ve tüm BodyFit ekibine yürekten teşekkür ediyorum.
Varlığınızın, eğitmen olmak ve kendini gerçekleştirmek isteyen herkese ışık olması dileğiyle sonsuz sevgiler!

 

pinar_akan180x180Pınar Akan:
“Çok severek yaptığım pilates hakkında daha çok şey öğrenmek nasıl olur?
Kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?
Bu işleri kimler yapar?
Acaba ben yapabilir miyim?” derken kendimi Bodyfit’de buldum.
Beklentimin çok çok üzerinden bir program ile karşılaşınca her ders sonrası şaşkınlık ve mutluluk içerisinde dersten ayrılıyordum.
Çünkü bir eğitmeni ilgilendirebilecek en ince ayrıntılar çok güzel bir akış ve uygulama içerisinde işlenmişti. Bu detaylı ve disiplinli programı hazırlayan ve samimiyetle paylaşan başta Burcu Hoca olmak üzere bütün Bodyfit ailesine sonsuz teşekkür ediyorum.

 

selale-ozdemir-bodyfit-180x180Şelale Özdemir:
Pilates eğitmenlik programında olduğumu bilen yakın çevremden de aldığım yorumlar doğrultusunda, bu eğitim programı dışarıda rastladığım birçok programa nazaran çok kapsamlı, teorik bilginin de pilates için önemine dikkat çeken ve teori ile uygulamayı birlikte yürüterek bilginin mantığını kavramaya yönelik bir program.

Bu sayede  öncelikle kendi bedenimin farkına vardığım ve sınırlarımı gördüğüm için çok mutluyum.
Ayrıca  “biz aileyiz” vurgusunun sadece sloganda değil gerçekte var olduğunu da deneyimlemek çok keyifliydi. 🙂
Bu samimiyeti yaratırken derslerin ciddiyet ve disiplininin bozulmaması da programı hem keyifli hem verimli tamamlamamızı sağladı diye düşünmekteyim.
Bir gün ailenizde kalıcı olabilmek umuduyla… 🙂

Çiğdem Çoban
Bu program benim için, her detayıyla, uygulamaları, gözlemleri ve ders verme deneyimleriyle, sadece teknik anlamda değil zihinsel anlamda da gerçek bir eğitmen olmanın yolunu açtı. Bütün pilates öğretimi doğru biz zemine yerleştirdi, geliştirdi ve hayatıma büyük bir katma değer yarattı.
Özellikle Burcu Hoca, asistan ve yönetim ekibi bu süreçte özverileri, dikkatleri ve tüm çabaları ile bizi doğru bir eğitimci olma yolunda desteklediler.
Güven veren, bilgili ve hevesli bu ortamda eğitim almak beni başka bir yere taşıdı. Şimdi program bitti ve kendimi yüzlerce ders vermeye hazır, heyecanlı ve coşkulu hissediyorum.
Eminim ki mezun olan birçok insan bu güzel başlangıçla yoluna hızla ve emin adımlarla devam ediyor; hayatının en doğru kararlarından birini almış olmanın mutluluğunu yaşıyorlardır.

Burçin Kurtaraner:
Başlarken nasıl bir şeyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Hayatım boyunca kullanacağım deneyimler edindim. Pilatesi gerçekten bilen birinden öğrenmiş olmanın verdiği güvenle yolum devam edeceğim. Pilatesi bildiğini söyleyen pek çok pilates “eğitmeninden” daha iyi bir bilgiye sahip olduğumu hissetmek çok mutluluk verici. Doğru pilatesi bu işin ustası olan Burcu Vurkaç’tan öğrenmek benim için çok büyük bir mutluluk ve konfordu.

Damla Yalı:
Burcu Hocam başta olmak üzere, stüdyo ekibiyle ve diğer eğitmenlerle tanışmak, farklı farklı deneyimlerinizden faydalanmak, sıcak desteklerinizi hissetmek şu 3 ayda hayatıma pek çok şey kattı.
Olmak istediğim ‘ben’e bir adım daha yaklaşmama olanak sağladığınız için hepinize teşekkür ederim.
Hayatımın zorlu bir döneminde, hayatıma giren sıcacık yüreklerinizi ileride de görmek dileğiyle…
Sizi seviyorum!

Sorularınız ve kayıt olmak için BodyFit Türkiye Nişantaşı stüdyomuza uğrayabilir veya 0 212 232 77 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.