Kaan Akçimen

Kaan, çocukluk yıllarından beri sporla her daim iç içe oldu.
Futbol ile başlayan spor ilgisi, okul takımlarında devam ederken, bir yandan da atletizmle ilgileniyor, yarışlara katılıyor ve dereceler elde ediyordu. Spor aşkı, daha sonraları onu basketbola yöneltecekti.
Galatasay alt yapısında basketbol oynayan Kaan, geçirdiği bir sakatlık sonrasında basketboldan uzaklaşmak zorunda kaldı.

Kendi bildiği günden beridir beden çalışmalarına ilgi duyan ve gelecekteki kariyerini beden eğitimi ve spor üzerine şekillendirmek isteyen Kaan, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

Öğrencilik döneminde başlayan kariyeri, satış alanında şekillendi. Uzun yıllar perakende ve mağazacılık sektöründe çalıştı. Satış danışmanlığından satış yöneticiliğine kadar çeşitli pozisyonlarda çalıştığı yıllarda gösterdiği başarılı performans, onu mağazaların franchise açılması süreçlerinde aktif rol almasına neden oldu.

Yıllar sonra satış kariyerini otomotiv sektörüne çevirdi. Satış kariyeri ile geçen yıllarda içinde kalan bedensel çalışmalarda uzmanlaşma hayali, Burcu Vurkaç ile yolunun kesişmesi ile gerçeğe dönüştü.

BodyFit Türkiye Pilates Eğitmenlik Programını tamamlamasının ardından, satış kariyerini ve kurumsal hayatı bırakan Kaan, hayatının en güzel deneyimi olarak isimlendirdiği Pilates dersleri vermeye başladı. Bugün, farklı pek çok disiplinden alıntılar yaptığı, öğrencilerini çok iyi gözlemleyip hissedebildiği derslerini vermeyi çok seviyor.

Sporun ve bedensel farkındalığın farklı alanlarında kendini geliştirmeyi halen çok seven Kaan, bugün latin dansları, snowboard vve uçurtma sörfü ile aktif olarak ilgileniyor.

Hocalarımızın hocası Burcu hocamızın kalbini çalıp, 2019 yılında evlendikleri doğrudur. 🙂