Kaan Akçimen

Kaan, çocukluk yıllarından beri sporla her daim iç içe oldu.
Futbol ile başlayan spor ilgisi, okul takımlarında devam ederken, bir yandan da atletizmle ilgileniyor, yarışlara katılıyor ve dereceler elde ediyordu. Spor aşkı, daha sonraları onu basketbola yöneltecekti.
Galatasay alt yapısında basketbol oynayan Kaan, geçirdiği bir sakatlık sonrasında basketboldan uzaklaşmak zorunda kaldı.

Kendi bildiği günden beridir beden çalışmalarına ilgi duyan, gelecekteki kariyerini beden eğitimi ve spor üzerine şekillendirmek isteyen Kaan, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

Öğrencilik döneminde başlayan kariyeri, satış alanında şekillendi. Uzun yıllar perakende ve mağazacılık sektöründe çalıştı. Satış danışmanlığından satış yöneticiliğine kadar çeşitli pozisyonlarda çalıştığı yıllarda gösterdiği başarılı performans, onu mağazaların franchise açılması süreçlerinde aktif rol almasına neden oldu.

Yıllar sonra satış kariyerini otomotiv sektörüne çevirdi. Satış kariyeri ile geçen yıllarda içinde kalan bedensel çalışmalarda uzmanlaşma hayali, Burcu hocamız ile yolunun kesişmesinin ardından gerçeğe dönüştü.

BodyFit Türkiye Pilates Eğitmenlik Programını tamamlamasının ardından, satış kariyerini ve kurumsal hayatı bırakan Kaan, hayatının en güzel deneyimi olarak isimlendirdiği Pilates dersleri vermeye başladı. Bugün, farklı pek çok disiplinden alıntılar yaptığı, öğrencilerini çok iyi gözlemleyip hissedebildiği derslerini vermeyi çok seviyor.

Ses, frekans ve meditasyon üzerine eğitimler alarak uzmanlaşma yoluna giden Kaan hocamız, Ses Şifa Seanları ve Dolunay Meditasyonları yaptırıyor. İnsanı adeta hipnotize eden telkinleri, ses banyosu seanslarındaki enstrüman kullanımı ile insanları pamuk gibi yapıyor.

Sporun ve bedensel farkındalığın farklı alanlarında kendini geliştirmeyi halen çok seven Kaan hocamız, bugün latin dansları, snowboard ve uçurtma sörfü ile aktif olarak ilgileniyor. Onu dans ederken görmenizi çok isteriz. Adeta bir profesyonel dansçı gibi dans ettiğinden olsa gerek, onu dans eğitmeni zanneden ve ders isteyen de çok oluyor.

Ve evet, Burcu hocamız ve Kaan hocamız evliler. Lara isimli dünyalar güzeli bir kızları var.