Kaan Akçimen

Kaan hocamız, pilates dersleri veriyor. Ses Şifa seansları ve meditasyonları yaptırıyor.
Kaan hocamız, çocukluk yıllarından beri sporla her daim iç içe olmuş.

Futbol ile başlayan spor ilgisi, okul takımlarında devam ederken, bir yandan da atletizmle ilgileniyor, yarışlara katılıyor ve dereceler elde ediyordu. Spor aşkı, daha sonraları onu basketbola yöneltiyor. Galatasay alt yapısında basketbol oynarken, geçirdiği bir sakatlık sonrasında basketboldan uzaklaşmak zorunda kalıyor.

Kendi bildiği günden beri beden çalışmalarına ilgi duyan, gelecekteki kariyerini beden eğitimi ve spor üzerine şekillendirmek isteyen Kaan hocamız, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

Öğrencilik döneminde başlayan kariyeri, satış alanında şekilleniyor. Uzun yıllar perakende ve mağazacılık sektöründe çalışıyor. Satış danışmanlığından satış yöneticiliğine kadar çeşitli pozisyonlarda çalıştığı yıllarda gösterdiği başarılı performans, onu mağazaların franchise açılması süreçlerinde aktif rol almasına kadar götürüyor.

Yıllar sonra satış kariyerini otomotiv sektörüne çeviriyor. Satış kariyeri ile geçen yıllarda içinde kalan bedensel çalışmalarda uzmanlaşma hayali, Burcu hocamız ile yolunun kesişmesinin ardından gerçeğe dönüşüyor.

BodyFit Türkiye Pilates Eğitmenlik Programımızı tamamlamasının ardından, satış kariyerini ve kurumsal hayatı bırakan Kaan hocamız, hayatının en güzel deneyimi olarak tanımladığı Pilates dersleri vermeyi çok seviyor. Bugün, farklı pek çok disiplinden alıntılar yaptığı, öğrencilerini çok iyi gözlemleyip hissedebildiği derslerini titizlikle kurguluyor.

Ses, frekans ve meditasyon üzerine eğitimler alarak uzmanlaşma yoluna giden Kaan hocamız, Ses Şifa Seanları ve Dolunay Meditasyonları yaptırıyor. İnsanı adeta hipnotize eden telkinleri, ses banyosu seanslarındaki enstrüman kullanımı ile insanları pamuk gibi yapıyor.

Sporun ve bedensel farkındalığın farklı alanlarında kendini geliştirmeyi halen çok seven Kaan hocamız, bugün latin dansları, snowboard ve uçurtma sörfü ile aktif olarak ilgileniyor. Onu dans ederken görmenizi de çok isteriz. Adeta bir profesyonel dansçı gibi dans ettiğinden olsa gerek, onu dans eğitmeni zanneden ve ders isteyen de çok oluyor.

Ve evet, Burcu hocamız ve Kaan hocamız evliler. Lara isimli dünyalar güzeli bir kızları var.