İMREN UZUN

imren-uzun-yoga

İmren meditasyon ile 2004 yılında tanıştı. 2008’de Reiki ile ve 2009’da bir arkadaşının stüdyo üyeliği hediye etmesiyle Yoga ile tanıştı. Zaman içinde Yin Yoga’dan çok etkilendi. 2015‘te Devrim Akkaya ile 200 saat Yin Yoga Eğitmenliği, Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile 200 saat Advayta Yoga- Temel Yoga Eğitmenliği, 2016’da HIS Federasyonu ile Yoga Antrenörlüğü, 2017’de Başak Deepa Yüksel ile 30 saat YogaCici – Çocuk Yogası Eğitmenliği sertifika programlarını tamamladı.

Yoga ve Meditasyonun kişinin, kendini ‘üç boyutlu’ keşfetme imkanı sunduğunu, bedenin kendi kendini yenileme ve şifalandırmasında en kolay ulaşılabilir araçlar olduğunu düşünüyor.

Derslerinde nefes çalışmaları, meditasyon, hatha, vinyasa, tao vinyasa ve yin yoga ile skinner releasing tekniklerinden yararlanıyor, çocuklarla da yaratıcı ve geliştirici oyunlarla yogayı paylaşmayı seviyor.

Yoga, anatomi, beslenme, kişisel gelişim ve nöropsikoloji ile ilgili eğitim ve atölye çalışmalarını ilgiyle takip ediyor, öğrendiklerini aktararak ve öğretirken öğrenerek yola devam ettiğini söylüyor.

2003’ten beri sürdürdüğü Mimarlık mesleğine yarı zamanlı devam eden İmren, aynı zamanda master seviye Usui Reiki şifacısı, T.E.G.V. Gönüllü Eğitmeni (Çocuk Yogası) ve Adım Adım Oluşumu yardımseverlik koşucusudur.