Hamile Pilatesi Dersleri

Hamilelerimizi ve BodyFit bebeklerimizi çook seviyoruz! En özenli, en güvenli hamile pilatesi derslerini sizin için tasarlıyoruz. Hamile Pilatesi derslerimizi, özel ders olarak yapıyoruz. Çünkü güvenli ders yapmak ilk önceliğimiz.

Her hamile kadının, gebelik süresinde, değişken ve diğer kadınlardan farklı ihtiyaçları olur. Hafta hafta sizi takip etmeyi ve sizin için en verimli programı hazırlamayı çok önemsiyoruz.

ÜCRETSİZ Deneme Dersi

İlk dersiniz, ücretsiz bir deneme dersi.Bu derste tüm analiz ve ölçümlerinizi yapıyoruz. İhtiyaçlarınızı anlıyoruz. Hedeflerimizi belirliyoruz. Aletleri tanıtarak, güç ve esnekliğinizi analiz edebileceğimiz hareketler yaptırıyoruz.

Analiz ve ölçüm dersi sonrası, paket almanızla beraber, programınızı oluşturuyor ve derslerinize başlıyoruz.

Gün ve Saat

Dersleri, size uygun gün ve saate göre belirliyoruz.
Önerimiz, haftada 3 seans yapmanız. Bu sayede bedeniniz konforlu, aldığınız verim yüksek oluyor.

Hangi Aletleri Kullanıyoruz?

Derste mat, Pilates Reformer, Cadillac, Chair, Barrel aletleri kullanıyoruz. Bu sayede, ihtiyacınıza yönelik, en geniş repertuarla sizi çalıştırıyoruz.

Her hafta hareket kapasiteniz ve ihtiyaçlarınıza göre, size en uygun programı hazırlıyoruz.

Ders esnasında, hem siz hem de bebeğiniz için güvenli olan egzersizleri yapıyorsunuz. Egzersizler özenli ve kontrollü uygulanıyor.

Fiyatlar Nedir?

Hamile Pilatesi Derslerine Aletli Pilates Özel Ders Paketi alarak katılabilirsiniz. Bu bölümden fiyatları inceleyeblirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR ve MERAK EDİLENLER

Ne zaman derslere başlayabilirim?

Hamilelik öncesi rutin egzersiz geçmişiniz var ise, hamileliğinizin tamamında hamile pilatesi yapabilirsiniz.

Sizi yakınen tanıdığı için, egzersize başlamadan önce doktorunuzdan onay almanızı önemsiyoruz.

Hamilelik öncesi rutin egzersiz geçmişiniz yok ise, 13. haftadan itibaren doktorunuzdan onay alarak Hamile Pilatesi deslerine başlayabilirsiniz.

Haftada kaç ders yapmak lazım?

Haftada minimum 2 ders yapmanızda fayda var. Ama işin ideali haftada 3 ders yapmak! Bu sayede hamile pilatesinin tüm faydalarını bedeninizde deneyimleyebilirsiniz.

Hamile Pilatesinin, klasik Pilatesten farkı nedir?

Hamile Pilatesi, klasik pilates çalışmasından farklı bir çalışmadır. Hamilelik sürecinde bebeğin gelişimini dolayısıyla, değişecek olan kas gruplarını aktif olarak çalıştırmamak önemlidir.
Süreç esnasında artan relaksin hormonu etkisi ile esnemeler risk taşıdığı için, güvenli sınırlarda çalışmak çok önemlidir.

Postürü destekleyen derin karın kasları, pelvik taban ve sırt kaslarına ise özenli bir odaklanma gerekir.

Hamile Pilatesi mi Hamile Yogası mı?

Bu sorunun cevabı ihtiyaçlarınıza göre değişir.
Hamile pilatesi, değişen postürünüz ve bedensel güçlenmeniz üzerine odaklanan, yoğun kas çalışması ve aktif esnemeler içeren bire bir çalışmadır. Temel hedef, hamilelik sürecinde güçlü olması geren karın kasları, pelvik taban kasları, sırt ve bacaklarınızı güçlendirmektir. Doğum sonrasında bebeğinizin bakımı için güçlü olması gereken kol ve sırt kaslarınıza da yoğun olarak eğilmektedir. Değişen ağırlık merkezi dolayısıyla sırt ve belinizde oluşabilecek sıkışmaları esnetmek yoluyla rahat bir hamilelik geçirmenize destek olmaktır.

Hamile yogası egzersizleri 3 alana odaklanır: Bedenin esnemesi, zihinsel gevşeme ve nefes çalışmaları. Hamile yogası aynı zamanda diğer anne adayları ile tanışmanızı ve paylaşımlarda bulunmanızı sağlar ve size doğuma kadar devam eden bu yolculukta endişelerinizi paylaşabileceğiniz bir sosyal ortam sunar.

Hamilelik Döneminde Neden Pilates Yapmalıyım?
  • Kendinizi iyi hissetmek için!
   Yaptığınız egzersizler bedeninize şifa olurken, zihninizi rahatlatıyor. Psikolojinizi pozitif etkiliyor. Formunuzu ve diriliğinizi koruma hissi hem bedeninize hem de ruhunuza iyi geliyor.
  • Rahat ve ağrısız bir hamilelik için!
   Kadınların %60’ı hamilelik sürecinde yoğun ağrı çekiyor.
   Çünkü hamilelik sürecinde bedenin ağırlık merkezi günden güne değişiyor. Bu da duruşta(postürde) bozulmalara, bedende deformasyona ve ağrılara sebep olabiliyor.
   Hamile Pilatesi çalışması ile karın kasları, sırt kasları, pelvis kaslarını güçlendirerek bedendeki deformasyonu minimuma indirmek ve ağrısız bir hamilelik geçirmenize destek oluyoruz.
  • Normal doğumu desteklemek için!
   Yaptığınız egzersizler esnasında tüm öğrendikleriniz, normal doğum sürecinde destekleyici oluyor.
  • Formunuza hızlı kavuşmak için!
   Doğum sonrasında, bedenin toparlanması daha hızlı oluyor.