Ebru Çiftlik

Ebru, Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olup sonrasında aynı üniversitede Tezsiz Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
Beden algısının Ben’lik algısı ile bütünleştiğinin bilincinde olarak yola çıktığı “Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı” kariyerinde, obezite ile mücadele etmek için gerekli bedensel değişimlerin zihinsel-ruhsal- eylemsel faktörlerdeki bütünlük ve süreklilik ile “yaşam biçimi” haline getirilmesini sağlayacak araştırma ve çalışmalarda bulundu.
Özel bir şirkette 6 yıl kadar süren bu danışmanlık sürecinde Pilates ve Yoga ile tanışması “Öz’e ulaşma, öz’e yaklaşma” felsefesini tamamladığı için keşfedilmesi gereken bir alanı temsil ediyordu.
Pilates alanındaki bu keşif dünyasına katılmak için, Burcu Vurkaç’ın rehberliğinde BodyFit Türkiye Pilates Eğitmenlik Programını başarıyla tamamladı.

Kariyerini Pilates alanına yönlendiren Ebru, kendini tanımanın, bedenle iletişim kurmanın ve sınırlarını keşfedip aşmanın yolu olarak Pilates’in bir yaşam ve düşünce biçimi haline getirilmesini hedefliyor.