Dolunay Meditasyonu

Tarih: 12 Ekim 2019 Cumartesi saat 14:30 – 16:00
Eğitmen: 
Güneş Kalkan
Ücret: 
100 TL
Kayıt olmak için:
 0(530)831-39-19 nolu telefondan rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Dolunay büyütür.
Duyguları, düşünceleri, konuları…

Dolunay günleri insanların beyin fonksiyonlarını etkileyebilecek kadar gel-git etkisi yapabiliyor. Belki geriye bakıp düşünürseniz, döngüsel olarak her ay birkaç gün süren gerginlik, bıkkınlık, yorgunluk, hassasiyet, uyku bozuklukları, sindirim, cilt bozuklukları, diş sıkma, çatışma, kas, eklem ağrısı gibi problemleri yakalayabilirsiniz. Belki biraz daha yakından bakarsanız, bu dönemlerin genelde Dolunay zamanlarına denk geldiğini göreceksiniz. Dolunay meditasyonu, bu etkileri fark edip yatıştırmak için bizlere yardımcı oluyor.

Dolunay zamanları hem krize hem de fırsata işaret eder ve Dolunayın büyüteç etkisinden dolayı krize odaklanırsanız krizi büyütür, fırsata odaklanırsanız, fırsatı büyütürsünüz.

Dolunay Meditasyonu

Dolunayın büyüteç etkisi kadim bir bilgi.
Dolunay dönemlerinde yapılan spiritüel çalışmalar eski çağlardan beri süregeliyor. Yoğun etkileri ve yarattığı dönüşüm olanakları yüzyıllardır konuşuluyor.
Dolunay meditasyonunun etkilerinden bazıları:

 • Dönemsel kriz durumlarını nötrleştirir.
 • Derin arınma etkisi verir- insan aurasındaki negatif düşünce, duygu ve enerjileri süpürür.
 • Fiziksel ve duygusal sağlığın yanında, zihin netliği, özgüven, huzur ve mutluluk getirir.
 • Grup meditasyonunun gücü sayesinde odada bulunan ve bulunmayan, şifaya ihtiyacı olan herkese şifa enerjisi gider.
 • Enerji kanalları ve meridyenlerdeki daha geniş ve hızlı akış sayesinde çakralar temizlenir, dengelenir ve aktive olur.
 • Büyüteç etkisi sayesinde meditasyon sonrası yazılan niyetlerin yaratım enerjisi ve hızı artar.

Dolunay meditasyonlarının özelliği ve etkisinin bu kadar yoğun olma nedeni, grup şeklinde yapılmasıdır. Tüm katılımcılar süreç boyunca meditasyonun tüm evrelerinden birlikte geçerler. Bireysel ruhun ve grup ruhunun özdeşleştiği, hem bireysel ihtiyaca hem de grubun, grubun simgelediği topluluğun ihtiyacına cevap veren bu meditasyon dinamiği her Dolunay döneminde, o ayın niteliğine, etkisine göre değişir. Dolayısıyla katılacağınız her Dolunay meditasyonu, öncekinden farklı öğeler içerir. 

Akış

 1. Dolunay’la beraber gelen enerjilere Yogi Bhajan’ın sayıların farklı özelliklerini ve yönlerini inceleyen “Tantrik Numeroloji ve 10 Beden” öğretileri üzerinden bakacağız. Sayılar bilinç seviyesine bir pencere açacak, hayattaki eş zamanlılığı ve ahengi farkettirecek ve aslında ne kadar iç içe geçmiş bir gerçeklikte yaşadığımızı hatırlatacak. Dolayısıyla belki de sıkışık hissettiğimiz deneyimlerimize anlam verebilecek ve içlerinden nasıl geçeceğimizi araştırmaya başlayacağız.
 2. Takip eden süreçte kalem ve kağıda ihtiyaç olacak. Çünkü içinden geçmek ve şifalamak istediğimiz her ne varsa (olaylar, kişiler, deneyimler, toplumsal durumlar, kişisel ihtiyaçlar, vs.) onları arındırma niyetiyle yazıya veya resme dökeceğiz ve meditasyon alanına bırakacağız.
 3. Bir sonraki adımımız grup meditasyonu olacak. O ayın frekansına göre, şifalamak istediğimiz kanala hitab eden meditasyonu, 31 dakika boyunca hep birlikte yapacağız. Bu meditasyonlar bazen oturarak, bazen sırt üstü uzanarak, bazen mantralar eşliğinde, bazen nefes egzersizleriyle, bazen de bedeni hareket ettirerek yapılacak. Nasıl olacağına yine o Dolunay’ın enerjisi karar verecek. 
 4. Sonra derin bir dinlenme süreci başlayacak. Müzik eşliğinde, en rahat şekilde uzanıp, en pasif halimizle meditasyonun etkisinin meridyenlere yayılmasını gözlemleyeceğiz.
 5. Kalktığımız zaman Güneş’in konumundan yararlanma fazına geçeceğiz. Çünkü yaptığımız meditasyon sayesinde Güneş’in bu dönemde verdiği sınırsız büyüme olasılıklarından yararlanmak için artık hazır olacağız. Büyütmek, genişletmek istediğimiz her ne varsa, hepsini kağıda dökeceğiz ve bu süreci özel bir ritüel ile tamamlayacağız.

Notlar:

 • Çalışmaya dileyen herkes katılabilir, önceden herhangi bir deneyim gerekmiyor. 
 • Gelirken olabildiğince rahat kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz. Yanınızda kıyafet getirebilir, soyunma odalarımızda değiştirebilirsiniz.
 • Program başlamadan en az 10 dakika önceden stüdyoya gelmenizi rica ediyoruz. Zamanında ve tam sayı ile başlamak Dolunay meditasyonu için çok önemli!