Deniz Erten

Deniz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema bölümünü bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesinde Marka Yönetimi ve Pazarlama Stratejileri üzerine yüksek lisans yaptı.

Çok küçük yaştan itibaren, çeşitli spor dallarını deneme fırsatı bulmuş ancak içselleştirememiş ve devamını getirmemişti. İlk yoga dersine 22 yaşında giren Deniz, 10 senedir büyük bir tutkuyla öğrenciliğine devam etmektedir.

Uzun yıllar çok farklı ekollerin derslerine girme imkanı bulmuş ilk 280 saat eğitimini Yiğit Zırtıloğlu ve Tuğçe İnam’dan almıştır. Hemen ardından Hilal Bakkaloğlu’undan 75 saat süren Yoga Terapi eğitimi almış bu eğitimi esnasında sadece eğitmenlerin katıldığı 75 saatlik uzmanlaşma programını bitirmiştir.

Tuğçe İnam ve Yiğit Zırtıloğlu’undan almış olduğu 280 saatlik eğitimi kendilerine asistanlık yaparak iki defa bitirme şansı elde etmiştir. Bir diğer 200 saatlik eğitimini Yin Yoga ve Mindfulness temelli bir yoga eğitimi olan Advayta Yoga Zeynep Aksoy’dan tamamlamıştır. Son zamanlarda yoga hocalığının yanında Oxford Üniversitesi mezunu bir psikoterapist olan David Cornwell’den Mindfulness eğitimine devam etmektedir.

Verdiği stüdyo dersleri ve kampları haricinde 500 saat dahilinde olan bir eğitimde 20 saatlik ileri seviye asanalar eğitimi de vermektedir.