Ceyhan Karaduman

Ceyhan hocamız, pilates uzmanlarımızdan. Pilatese onbeş yıl önce değerli hocalardan eğitimler alarak başladı. Pilatese olan büyük sevgisi ve bu alandaki yoğun odağı, Ceyhan’ı bu alanda uzmanlaşma eğitimleri almaya yönlendirdi. Eğitimlerini tamamlar tamamlamaz hem bireysel hem de grup dersleri vermeye başladı. Derslerinde güvenlik detayları ve hizalanmaları incelikle işlemeyi, yaratıcı akışlar kurgulamayı çok önemsiyor.

Ceyhan hocamız bir etik vegan; vegan beslenme ve vegan sporcu olma alanlarına ilgi duyuyor ve kendini geliştiriyor.

Ceyhan hocamızın ilginç ve hayranlık uyandırıcı bulacağınızı düşündüğümüz geçmişine dair de anlatmak istediklerimiz var:
Ceyhan hocamız, almış olduğu Ekonomi ve Sivil Toplum/Kadın Çalışmaları eğitimi sonrası kariyerine Ingiltere ve Almanya merkezli uluslararası organizasyonlarda yöneticilik yaparak yön verdi. Sonrasında beş yıl süresince Birleşmiş Milletler’in Suriye sınırında, mülteci kadınların sağlık ve ekonomik alanında güçlenmeleri için uygulanan projelerin Saha Koordinatoru olarak çalıştı. Halen kadın çalışmaları ve göç politikaları alanında danışmanlık yapıyor ve projeler üretiyor.

Ceyhan hocamız, tam bir gezgin. Dünyanın yarısını, daha çok da uzak doğu, Hindistan, Nepal, Tibet, Sri lanka olmak üzere bir çok uzak diyarı yalnız başına gezdi. Özellikle uzak doğu seyahatlerinde meditasyon ve yoga pratik etme fırsatı da buldu.