Burcu Akçimen

Burcu, Pilates eğitmenleri yetiştiren bir Pilates Eğitmeni. Aynı zamanda Yoga eğitmeni, Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, yazar ve bir girişimci.

Eğitimi ve Kurumsal Hayatı…

Burcu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’ni kazanmasıyla rotasını Antalya’dan İstanbul’a çeviriyor. Henüz öğrenci iken Eczacıbaşı’nda Dış Ticaret, Migros’ta Eğitim, Garanti Bankası’nda İnsan Kaynakları, Tekstil ihracat organizasyonları ve Eğitim Danışmanlığı alanında çalışıyor. Mezun olmadan önce Doğuş Otomotiv’de Pazarlama Ürün Yöneticisi olarak işe giriyor. Bir yıl sonra Turkcell’in teklifi üzerine başladığı Pazarlama İletişimi alanındaki kariyeri, Ürün Yönetimi ve 3. parti ilişkileri alanında yaklaşık altı yıl ilerliyor.

Pilates Eğitmenliği

Burcu, bu yoğun tempoya rağmen yeni deneyimlere hep açık oluyor. Bambaşka kapıları aralıyor ve 2007 yılından itibaren Pilates ve Yoga dersleri vermeye başlıyor. 
Çok farklı bir eğitim altyapısından geldiği için, bedenin çalışma dinamiklerini öğrenmek, farklı tarzlarda, farklı uygulamaları deneyimlemek için dünya çapında ustalardan sayısız eğitim alıyor. Klasikten modern akımlara kadar, her tür Pilates metodu üzerine çalışıyor. Bu geniş birikim, Pilates derslerinde kendini fazlasıyla hissettiriyor.
Burcu, bugün bu derin bilgi birikimini Pilates Eğitmenlik Eğitimi programı kapsamında kullanıyor ve Pilates Eğitmenleri yetiştiriyor.
2011 yılında ‘Burcu ile Pilates‘ isimli TV Programını yapan Burcu’nun Pilates videolarına buradan ulaşabilirsin.

Burcu’nun Yoga uzmanlığı…

Seneler içerisinde dünyaca ünlü pek çok yoga eğitmeni ile yolunun kesişmesi ile zengin bir birikime dönüşmüş durumda. Şu an Vinyasa, Hatha, Astanga, Yin ve Restoratif Yoga stillerinde dersler verebiliyor. Meditasyon derslerinde, tüm uzmanlıklarını sentezlediği, etkileyici bir deneyim sunuyor.

Burcu’nun Girişimcilik Hikayesi

Burcu, 2011 yılında kurumsal hayatı bırakarak girişimcilik hikayesini ve hayallerine yürüme yolculuğunu başlatıyor.

2012 yılında, İstanbul’da farklı merkezlerde verdiği derslerine ara verip Amerika’ya gidiyor. New York’ta farklı Yoga ve Pilates merkezlerinde dersler alıyor, eğitimlere katılıyor. Amerika’daki başarılı Pilates, Yoga merkezlerini ve franchise veren zincirleri yakından inceliyor. Aynı yıl, ilk kitabı olan ve 2013 yılının astrolojik incelemesini anlatan “2013 Benim Yılım”ı yazıyor, yayıncılığını kendisi yapıyor. 

Amerika dönüşü sonrası kendi markası BodyFit’i yaratıyor ve Nişantaşı’nda hizmet verecek olan stüdyosunu açma hazırlıklarına girişiyor.
1 Ocak 2014’te BodyFit Nişantaşı stüdyosu açılıyor.
Aynı yıl içerisinde Eğitim şart! diyerek, ülkenin en donanımlı Pilates ve Yoga uzmanları yetiştirme hedefindeki BodyFit Eğitmenlik Akademisini kuruyor ve sektöre Pilates eğitmeni yetiştiriyor.

Astroloji Uzmanlığı

Mühendisliğin gücünü astrolojide kullanan Burcu, astroloji uzmanlığını, dünyadaki en prestijli astroloji okulu olan İngiltere’deki Wales Üniversitesi’ne bağlı Astrolojik Çalışmalar Fakültesi’nden aldı. Derin astroloji bilgisini yazılar yazarak, meditasyonlar tasarlayarak ve derslerinde paylaşarak kullanıyor.

Astroloji uzmanlığı ile birleşen Yoga uzmanlığı, Astro-Yoga disiplini sentezlemesini ve çok farklı deneyimler yaşatan dersler yaratmasını sağladı. Geliştirdiği Astro-Yoga disiplini ile son derece ilgi gören Burcu, bugün bu sentezi tasarladığı özgün bir içerik olan Yeni Ay Meditasyonlarında kullanıyor.

Yazar Burcu…

Burcu’nun 2012 yılında yayınlanan astroloji kitabı 2013 Benim Yılım, o yıl çok satanlarda haftalar boyu kalıp tükendi.

2017 yılı Şubat ayında yayınlanan KURUMSAL AŞK isimli romanı ise kurumsal hayatın iç dinamiklerini ve dillendirilmeyenlerini, aşk, tutku, cinsellikle harmanlayarak anlatıyor. Yoga, meditasyon, astroloji ile hayatı anlamlandırma çabasını satır aralarına saklıyor. Kitabı tüm kitapçılarda bulabilirsiniz. Stüdyomuzda satılanları ise Burcu mutlaka kendisi imzalıyor.

Fonksiyonel Tıp Koçluğu

Fonksiyonel Tıp, Türkiye’ye 2019 yılında gelen, dünyada hızla yayılan geleceğin sağlık ve tıp yaklaşımı.
Burcu hocamız, 2019 yılında Fonksiyonel Tıp alanında eğitimleri almaya başladı ve 2020 yılında mezun oldu.
Bu alanın, yıllardır içinde açılan öğrenme hevesini tatmin ederken, kendisine sağlık, gençlik ve şifa dolu bir dünyanın kapılarını açtığını söylüyor.
Fonksiyonel Tıp alanında sağlıklı yaşam ve genç kalmaya dair programlar geliştiriyor ve yönetiyor.
Bireysel danışmanlık ve grup program takipleri yapıyor, eğitimler, seminerler veriyor ve konuşmalar yapıyor.

Sanata büyük bir ilgi duyan Burcu, yağlı boya tablolar yapıyor.
Resimlerini instagram hesabından (@burcuvu) takip edebilirsiniz.

Ve evet, Burcu hocamız ve Kaan hocamız evliler.
Lara isminde dünyalar güzeli bir kızları var.