Banu Şahin

Banu hocamız, pilates uzmanlarımızdan. Farklı ekollerden ve sistemlerden eğitimler alarak kendini geliştirmesi ve öğrenmeye olan hevesi yıllar içinde pilateste derinleşmesini sağlarken, pilatese olan sevgisini de büyütüyor.
Pilatesi hem yapmayı hem öğretmeyi çok seviyor; bu sevgi derslerinde kendisini fazlasıyla hissettiriyor. Ona pilatesi neden bu kadar çok sevdiğini sorduğumuzda, pilatesin bedeni bütünsel olarak, içten ve dıştan, çok verimli çalıştıran bir disiplin olmasına hayranlığını dile getiriyor.
“Omurganız ne kadar esnekse, o kadar gençsiniz!” mottomuzu sonuna kadar sahipleniyor. Derslerini bu yönde yaratıcı ve farklı akışlarla kurgulamayı tercih ediyor.
Zarif, yumuşak yapısı ve güleryüzü çok seviliyor; seanslarında sizi sağlamca çalıştırırken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Banu hocamızın geçmişine baktığımızda, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu öğreniyoruz. Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümünde ise yüksek lisansını tamamlıyor. Hatta, Aşk Oyunu isimli bir sinema filminde yer aldığını da biliyoruz.