Yaprak Evrensel

yaprak_evrensel_250x250

Yoga ile üniversite yıllarında tanıştı. Londra´da master eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul´da çalışmaya başladığı dönemde artan skolyoz ağrıları sebebiyle yogayı daha etkin olarak hayatına sokmaya karar verdi.

Yoganın bel ağrıları, skolyoz, omurga sağlıgı ve yaşam enerjisini arttırma üzerindeki olumlu etkilerini kendi üzerinde deneyimledikten sonra bunu paylaşma ve yayma arzusu ile yoga eğitmeni olmaya karar verdi.

Yaprak iki dalda 200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimi sertifikasına sahip. Berra Serter ile 200 saatlik “Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi”ni tamamladıktan sonra Yogaworks 200 saatlik eğitmenlik eğitimini YogaWorks’ün en kıdemli hocalarından Jodie Rufty ile New York, Amerika’da tamamladı.

Newyork´ta “Yoga Union Center for Backcare & Scoliosis” yoga merkezinin kurucusu Alison West ile “Yoga for Backcare” ve “Yoga for Scoliosis”  eğitimlerini aldı. Kripalu Center for Yoga and Health´de kıdemli Iyengar Hatha Yoga sertifikalı Elise Miller ile Yoga Alliance onaylı “Yoga for Scoliosis Part 1″,”Yoga for Scoliosis Part 2″ ve “Yoga for Backcare” eğitimlerini tamamlayıp bel sorunları ve skolyoz için yoga üzerine bilgilerini derinleştirdi. Ardından Elise Miller’dan Iyengar Hatha yogada ”sırt güçlendirici asanalar” “arkaya eğilmeler” and “ayakta pozlar” üzerine eğitim aldı. 2014 yılında Londra’da Triyoga’da Mimi Kuo Deemer ile “Vinyasa” eğitmenlik eğitimini tamamlayarak vinyasa yoga konusunda derinleşme imkanı buldu. Yaprağın ayni zamanda İngiliz pilates hocası Alan Herdman ile çalışması sonrası aldıgı “Pilates and Exercise Programming for Special Conditions of the Spine” (Özel Omurga Durumları için Egzersiz ve Pilates Programlaması) sertifikası mevcut.

Yapak Yin yoga ve meridyenler , tantra yoga, ters duruşlar ve kol dengeleri, kişisel pratik planlama ve yoga asanarı üzerine birçok workshopa katıldı, ve son olarak Costa Rica’da 30 saatlik yoga ve dans eğitimi aldı. Hatha, vinyasa, yin, skolyoz ve omurga sağlığı için yoga, temel yoga derslerini severek vermekte ve bu konularda çalışmaları ve eğitimleri halen devam etmektedir.

.