DUYGU SEVİNÇ

duyguDuygu pilatesle 2010 yılında tanıştı. Bir süre pilatese ara vermesinin ardından, 2013 yılında derslerine katılmaya başladığı BodyFit Türkiye stüdyosunda pilates derslerine olan aşkını fark etti. Pilateste profesyonel olarak ilerlemek, bu sayede insanların hayatına dokunmak ve başkalarına da pilatesi kendi sevdiği gibi sevdirmek istediğini fark etti.
2014 yılında Burcu Vurkaç’ın eğitmenliğini yaptığı BodyFit Türkiye Pilates Eğitmenlik Programı’nı tamamladı. Daha sonra, 2016 yılında aldığı Hamile Pilatesi Uzmanlaşma Programı sayesinde bilgilerini bir ileri seviyeye taşıdı.
Pilates eğitmenlik programıyla birlikte insan bedeniyle uğraşmayı sevdiğini fark etti.
Duygu eğitmenliğin yanı sıra Koç Üniversitesi’nde Tıp eğitimine devam ediyor. Duygu, öğrenmenin sonu olmadığına inanan bir eğitmen. Eğitmenlik yaparken aynı zamanda pilates eğitim ve asistanlık süreçlerine devam ederek öğreniyor ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Pilatesin kendi hayatı ve bedeni üzerindeki etkilerini gören Duygu, bunu herkesle paylaşmak istiyor. Her bedenin farklılığına ve sınırlarına saygı duymaya, bu sınırları her derste zorlayıp bedeni güç ve esneklikte bir ileri seviyeye taşımaya, derslerle beden ve ruh halindeki değişimi görmeye çok değer veriyor.