AYÇA GÜDÜCÜ ERDEM

ayca-guducu-erdem-yoga-bodyfitturkiyeYogaya olan ilgisi ve merakı, dans geçmişinde karşısına çıkan yoga dersleriyle üniversite yıllarına dayanan Ayça Güdücü Erdem, evde kitaplardan uygulayarak bireysel olarak merakla yaptığı yoga pratiklerini, 2010 yılında stüdyo derslerine katılmaya başlamasıyla bir üst seviyeye taşıdı. Farklı yoga stillerini pratik eden derslere, workshoplara katılma ve bunları deneyimleme şansı yakaladı.
2014 yılında profesyonel olarak sürdürdüğü İç Mekan Tasarımcılığı mesleğini freelance olarak devam ettirme kararı aldı ve aynı zamanda yoga pratiği ve felsefesinde daha da derinleşmeyi hedefleyerek Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamladı.
Eğitimi takiben, yogada uzmanlaşma yolunda ilerlemeyi hedefleyerek, 80 saatlik Hatha Yoga Mentörlük Programına ve 27 saatlik Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine katıldı. Eğitimlerin yanı sıra Ashtanga Yoga ve Shadow Yoga çalışmaları, takip ederek katıldığı workshop ve eğitimler sürekli olarak devam ediyor.
Ayça, yoganın asanalar aracılığıyla varılacak bir yer olmadığına, takip edilen ve deneyimlenen yolun ta kendisi olduğuna inanıyor. Her geçen gün merak etmeye, deneyimlemeye ve öğrenmeye devam ediyor.